EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut sahibi olmak isteyenlere 25 bin TL’lik destek

Konut hesabı uygulamasında devlet katkısı 25 bin TL’ye çıktı. İlk ödemelerin bu yıl yapılacağı konut hesabı ile vatandaşlara ev sahibi olmak imkanı sunuluyor.

Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni değişiklik ile birlikte konutu olmayan vatandaşlara ev sahibi olma imkânı sunuluyor.

DEVLET KATKISI 25 BİN TL OLDU

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; ilk kez ev sahibi olmak için hayata geçirilen konut hesabında devlet katkısı 25 bin TL’ye yükseldi. Meclis’te kabul edilen yeni düzenlemeye göre, ödenecek devlet katkısı sadece bir konut edinimi ile sınırlı olup ödenecek devlet katkısı, katılımcı bazında bu hesaplarda biriken toplam tutarın yüzde 25’ini geçemeyecek.

Konut hesabında azami tutar her yıl yeniden değerleme oranı kadar yükseltilecek. Cumhurbaşkanı, azami tutarı dört katına kadar artırmaya yetkili olacak. Söz konusu devlet katkısı, Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesine bu amaçla konulan ödenekten karşılanacak. Hak sahibine ise hesabın bulunduğu banka aracılığıyla ödenecek.

ÖDEMELER 313 İLE 3 BİN TL ARASINDA

Konut hesabına sahip olanların en az 3 yıl birikim yapması gerekiyor. 25 bin TL’lik devlet katkısının tamamının alınabilmesi için ise birikim süresinin 5 yılının doldurulmuş olması gerekiyor. Konut hesabı açan vatandaşların, bankaya ayda 313 ile 3 bin TL arasında para yatırması gerekiyor.