EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut kredisi kimlere verilir?

Hemen hemen her çalışanın hayali ev sahibi olmak. Ancak gayrimenkul fiyatları birikimle konut sahibi olmak için çalışanlara çok yüksek geliyor.

Tasarrufla konut sahibi olamayan ancak hayallerinden vazgeçmeyen vatandaşlar konut kredisi ile konut sahibi olma yoluna gidiyor. Konut kredisi ile konut alabilen vatandaşlar ödemelerini aylara bölerek gerçekleştirebiliyor. Ancak her konut kredisi almak isteyene de kredi verilmesi mümkün değil. Bazı şartları karşılamak lazım.

Öncelikli olarak konut kredisi almak isteyen vatandaşlar konut kredisi desteği veren çeşitli bankaların faiz oranlarını öğrenerek en uygun bankayı seçmeli. Ardından bankanın konut kredisi için koyduğu şartları karşılaması lazım. Her bankanın kendi şartları var. Ancak genel olarak bakalar konut kredisi vermek için başvuru yapan kişinin kredi notunun yüksek olmasına, aldığı kredi ve kredi kartı borçlarını zamanında ödemiş olmasına dikkat ediyor.

Konut kredisi alacak kişinin ipotek olarak gösterebileceği başka bir gayrimenkulünün olması da konut kredisi alınırken kolaylık sağlıyor.