EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut kredisi ile ev alırken sözleşmeyi dikkatli okuyun!

Birçok çalışan vatandaşın hayali konut sahibi olmak. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürürken pişman olmak istemiyorsanız sözleşmenizi dikkatli okumanız da fayda var.

Hemen hemen her çalışan vatandaş kendine ait bir konuta sahip olmak ister. Konut satın almak isteyen vatandaşlar birikimlerini de bu doğrultuda kullanmak üzere saklıyor. Konut fiyatlarının sürekli yükselmesi ve konut kredisi faiz oranlarının son zamanların en yüksek seviyesine yükselmesiyle konut alımları da düşmeye başladı.

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropollerde artan gayrimenkul fiyatları nedeniyle konut sahibi olmak daha da zor bir hale geliyor. Ancak sürekli artan faiz oranlarına rağmen konut sahibi olabilmenin en kolay yolu hala daha konut kredisi kullanmak olarak görülüyor. Vatandaşlar sürekli konut fiyatlarını takip ediyor ve belki de ilk ve son evlerini alacak olan vatandaşlar satın alma kararını almadan önce ince eleyip sık dokuyarak yeni yaşam alanlarını bulmaya çalışıyorlar.

Tüm bu zor süreçleri geçtiniz, birikimlerinizi yatırmaya değer bulduğunuz konutu seçecekseniz ve artık iş sadece konut satın alma sözleşmesini imzalaya kaldı. Bu noktada da dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunuyor. Bunların başında da öncelikle imzalayacağınız çok dikkatli bir şekilde okumanız gerektiği.

Konutunuzu eğer ki konut kredisi kullanarak alıyorsanız konut kredisi sözleşmesini oldukça dikkatli incelemeniz de fayda var. Faiz oranları ve ödeme planlarını net bir şekilde görmeli ve bütçenizin zora girmeyeceğinden ödemelerinize sadık kalacağınızdan emin olarak imza atmanız gerekiyor.

Markalı konut projesinden bir konut satın alacaksınız evin teslim edilirken nasıl özelliklere sahip olacağını taahhüt edildiğine, daire içinde verilecek eşyalara ve teslim tarihine dikkat ederek imza atmanız gerekiyor. Ev ile ilgili müşteriye vaat edilen tüm özelliklerin sözleşmede eksiksiz bir biçimde yer aldığına emin olmadan konut satın alma sözleşmesini imzalamayın!