Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Konut kredisi faiz ortalaması yüzde 13,2'ye geriledi

Konut kredilerinde faiz indirimi kampanyasının ilk 15 günlük diliminde konut kredisi faiz oranları ortalama yüzde 13’lere geriledi.

Yurt genelinde hem devlet hem de özel sektör eliyle hayata geçirilen konut kampanyaları ve teşviklerinden olumlu geri dönüşler alınmaya başladı.

Konut sektöründeki stoku eritmek ve sektörü yeniden canlandırmak için atılan adımların son zincirlerinden konut kredisi faiz oranlarının indirilmesine ilişkin kampanyadan da olumlu geri dönüşler alınmaya başladı. Konut kredilerinde faiz indirimi kampanyası sayesinde konut kredisi faiz oranları ortalama yüzde 13 seviyelerine geriledi. Böylelikle konut kredisi faiz oranları 25 Mayıs haftası itibariyle Ekim 2017 tarihinden bu yana gördüğü en düşük seviyeyi kaydetti.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından duyurulan ve Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından Ziraat Bankası başta olmak üzere Vakıfbank ve Halkbank önderliğinden başlatılan konut kredilerinde faiz indirimi kampanyası sayesinde konut kredisi faiz oranlarında son zamanların en düşük seviyesi kaydedildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan (TCMB) alınan verilere göre konut kredisi faiz oranları 25 Mayıs haftasından bu yana yüzde 13,02 şeklinde kaydedildi. Böylelikle konut kredisi faiz oranlarında Ekim 2917 tarihinden bu yana görülen en düşük seviye oldu.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi üç lider kamu kuruluşu tarafından startı verilen konut kredisi faiz indirimi kampanyası ile kontu kredisi faiz oranları yüzde 1 olan psikolojik seviyenin altına indirilerek yüzde 0,98 ile yüzde 0,99 arasına düşürülmüştü. Bu kampanyadan alınan olumlu geri dönüşler sayesinde konut kredilerinden son zamanların en düşük seviyesi kaydedildi.