Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Konut kredisi faiz oranlarında son durum

Konut kredisi faiz indirimi kampanyasının sona ermesinin ardından konut kredi faizleri yeniden yükselmeye başladı. Peki, en uygun faizli konut kredisi hangi bankada?

Ziraat Bankası öncülüğünde Mayıs 2018 tarihinde başlatılan konut kredisi faiz indirimi kampanyası haziran ayının sonunda bitti. Kampanyanın sona ermesinin hemen ardından konut kredisi faiz oranları kampanya öncesindeki seviyelere yükselmeye başladı. Peki, güncelde en düşük faizle konut kredisi veren bankalar hangileri? Düşük faizli konut kredisi veren bankaları sizler için derledik.

Konut kredisi faiz indirimi kampanyası sırasında yüzde 0,98’e sabitlenen kredi faiz oranları kampanyanın ardından yeniden yükselmeye başladı. Şimdi konut almak isteyen vatandaşlar ne yapacak? En düşük konut kredi faizi hangi bankada? Konut kredisi alırken hangi bankalar tercih edilmeli? Sizler için konut kredi faizlerindeki son durum haberimizde!

Konut kredi faizlerinin yüzde 0,98’e sabitleyen kampanyanın sona ermesinin ardından konut kredisi faizleri yeniden yükselmeye başladı. Faizler yüzde 2,19’a kadar çıktı. Peki ev almak isteyenlere ne yapacak? En düşük konut kredi faizini hangi banka veriyor?

En yüksek faiz oranı yüzde 2,19 oldu

Kampanyanın sona ermesiyle birlikte konut kredi faizleri yukarı yönlü hareket etmeye başlayarak son zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Konut kredi faiz oranları psikolojik seviye yüzde 1’i ikiye katlayarak yüzde 2,19 seviyelerine kadar yükseldi.

Konut kredisi faiz oranlarının en yüksek olduğu banka Şekerbank!

Konut kredi faiz oranlarının en yüksek olduğu banka yüzde 2,19 f2la Şekerbank olarak tespit edildi. Konut kredi faiz oranlarının yüksek olduğu bir diğer banka ise Garanti Bankası. Garanti Bankası’nda da konut kredi faiz oranları psikolojik seviyeyi ikiye katlamış durumda. Garanti Bankası'nda konut kredi faizleri ise yüzde 2,15 seviyelerinde seyrediyor. Şekerbank ve Garanti Bankasını ise HSBC izliyor.. HSBC’de konut kredi faizleri yüzde 2 civarında seyrediyor. ICBC Bank ile Anadolu Bank ise yüzde 2 sınırında seyrediyor. Her iki bankada da 5 ve 10 yıllık kredi kullanmak isteyenlere yüzde 1,99 oranında kredi uygulanıyor.

Konut kredisi faiz oranlarının en düşük olduğu banka Alternatifbank!

En düşük konut kredi faizleri ise Alternatifbank’ta! Alternatifbank konut kredilerinde yüzde 1,35 faiz uyguluyor. Alternatifbank!ı yüzde 1,38 faiz oranı ile Halkbank ve Ziraat Bankası takip ediyor. İş Bankası ise konut kredisi kullanmak isteyenlere yüzde 1,48 faiz oranı uyguluyor.