Altın Orman
2 Yıl Sonra Teslim
Altın Orman İzmir / Bornova Proje Detayı
Yedi Mavi
8 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
6 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Konut kredisi faiz oranları düşürülüyor

Hükümet kanadından inşaat sektörüne bir destek daha geldi. Konut kredisi faiz oranlarını en az 1 puan aşağı düşürecek tasarı üzerinde çalışmalar başladı.

Ülke ekonomisinin yapı taşı olarak kabul edilen inşaat sektörü sıkıntılı günler geçiriyor. İnşaat sektörünün yeni çıkış yollarına ihtiyacı var. Bu alanda hem hükümet kanadından hem de önemli sektör temsilcilerinden yeni çıkış yolları üretilmeye devam ediyor.

İnşaat sektörünü yeniden canlandırmak için geliştirilmesi planlanan en etkili yöntemlerden bir tanesi konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesini öngören tasarının gündeme alınması. Eğer ki tasarı onaylanırsa inşaat sektörü derin bir nefes alacak. Konut kredisi faiz oranlarının gündeme getirilen tasarı ile en az 1 puan düşürülmesi planlanıyor. Eğer ki tasarı onaylanırsa konut kredisi faiz oranlarının düşmesinin ardından rafa kaldırılan konut satın alma planları yeniden gün yüzüne çıkartılacak.

Sektörün satış rakamlarının artmasıyla konut stokları erimeye başlayacak. Talebin üstüne çıkan markalı konut arzı da erimeye başlayacak. Biriken konutların satılması ile birlikte inşaat sektöründe yaşanan krizin aşılması için önemli bir adım atılmış olacak.

Konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesini kapsayan tasarının gündeme getirilmesinin dışında inşaat sektörünü içinde bulunduğu bunalımlı dönemden kurtarması hedeflenen bir yeni öneri daha sunuldu. Hükümet tarafından yapılacak konut teşvikleri… Şüphesiz ki konut teşvikleri tüketiciyi konut alımı konusunda cesaretlendirecek ve konut alımlarında artış yaşanması sektörün yönünü yukarı doğru çevirmesini sağlayacak.