EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut kredisi faiz indirimi kampanyasının ikincisi bekleniyor

Konut kredisi faiz oranları yükselmeye başladı. Konut almak için başvuruda bulunan ancak kredisini henüz almayan vatandaşlar mağdur oldu, bir kampanya daha bekliyor.

Seçimlerden önce yapılan en önemli konut teşvikleri arasında yer alan konut kredisi faiz indirimleri seçimlerden sona erdi. KONUTDER, GYODER ve İNDER’in peşin ve kredili alımlarında sağladığı yüzde 20 indirim kampanyasıyla eş zamanlı biten konut kredisi faiz indirimi kampanyasının daha önceden hangi tarihlerde sonlandırılacağına dair bir açıklama yapılmamıştı.

Konut kredisi faizlerinin düşmesine güvenerek kredili konut alımına yönelen ancak satın alacağı daire için başvuruda bulunması ve işlemleri başlatmasına rağmen henüz konut kredisi kullanmayan vatandaşlar faizlerin aniden kampanya öncesindeki seviyeye dönmesiyle birlikte büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Konut teşviklerinin art arda sıralanmasıyla konut alımlarını erteleyen birçok vatandaş hayalindeki konuta sahip oldu. Bu süreçten fayda sağlamak isteyen birçok tüketici ise henüz ev arayışındaydı. İstediği konutu bulan ancak henüz konut kredisi almak için başvurmayan vatandaşlar 29 Haziran Cuma tarihinden itibaren ilk olarak Vakıfbank tarafından konut kredisi faizlerinin kampanya öncesindeki seviyelere yükseltilmesiyle konut satın alma işlemlerini gerçekleştiremedi. Bu nedenle konut satın alamadan konut kredisi faiz indirimi kampanyasını kaçıran vatandaşlar konut kredisi faiz indirimi kampanyasında ikinci bir hak olmasını talep ediyor.

Konut kredisi faiz indirimi kampanyasının devam etmesi için yoğun talep alınıyor. Ancak henüz bankalardan bir açıklama gelmedi. Konut kredisi faiz indirimi alanında ikinci bir kampanya yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil.
İlk olarak konut kredisi faizlerini Vakıfbank yüzde 0,98’ten yüzde 1,27 seviyesine yükselterek kampanya öncesindeki seviyeye döndürdü.