Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Konut kredisi başvurusundan olumlu dönüş nasıl alınır?

Konut kredisi almak isteyen tüketicilerden belirli şartları karşılıyor olmaları beklenir. Bunlardan bir tanesi de kredi notunun yüksek olmasıdır.

Eskilerin deyişiyle ‘başını sokacak bir çatın olsun’ sözü hala daha geçerliliğini koruyor. Hemen hemen çalışan herkesin öncelikli hayali bir konut satın alabilmek. Ancak artan nüfus nedeniyle alternatiflerin daralması ve gayrimenkul fiyatlarının giderek artış göstermesi peşin ödeme ile konut satın alma imkanına düşürüyor.

Özellikle dar ve orta gelirli aileler için konut satın alabilmenin en kola yolu hala daha konut kredisi kullanmak. Konut kredisi kullanarak konut satın alabilmek için de bazı şartları karşılıyor olmak gerek. Çünkü konut kredisi herkese verilmiyor. Peki, konut kredisi ile konut satın alabilmek için hangi şartları karşılamak gerekiyor? Kimlere konut kredisi verilebilir? Konut kredisi başvurusunda bulunmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Konut kredisi başvuruları bazı nedenlerden dolayı iptal edilebiliyor. Kredi kullanmak istenen konuttan kaynaklanan engelleyici durumlar olduğu gibi kredi için başvuruda bulunan kişinin şartlarından dolayı da kredi başvurularında engelleyici durumlar bulunuyor. Kredi için başvurudan kişinin engelleyici durumları nelerdir? Bunlara değineceğiz…

Konut kredisi almak için başvuruda bulunan kişinin öncelikle sigortalı bir işte çalışması gerekiyor. Kredi başvurusunda bulunan kişinin düzenli bir işi olduğunu gelir belgesi ile ispatlaması ve sigortalılık belgesi ile sigortalı çalıştığını ispat etmesi gerekmektedir. Konut kredisi başvurusunda bulunan kişiden istenen önemli şartlardan bir tanesi de kredi notunun yüksek olması. Kredi notu kısaca tüketicilerin bankalarla olan geçmiş ilişkilerini değerlendirmek için verilen bir nottur. Kredi notu yüksek olan tüketiciler kredi sağlanırken güvenilir müşteri kategorisinde değerlendirilirler. Kredi notu yüksek olan tüketicilerin kredi notu düşük olan ya da kredi notu bulunmayan kişilere göre konut kredisi başvurusunun kabul olma ihtimali çok daha yüksektir.