EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut kredisi alırken nelere dikkat edilmeli?

Bankalardan kredi kullanmak konut satın almanın en kolay çözümü olarak görülüyor. Ancak kredi alırken zor durumda kalmayın! Konut kredisi alırken dikkat edilecek 4 kural!

Konut satın almanın en kolay yollarından bir tanesi olarak kabul edilen banka kredisi kullanma yöntemi hala daha popülerliğini koruyor. Değişen demografik yapı ve gayrimenkul fiyatlarının değerlenmesiyle birlikte peşin ödeme ile gayrimenkul değer sahibi olabilmek git gide zorlaşıyor. Bu nedenle vatandaşlar da çareyi konut kredisi kullanmak da buluyor. Peki, konut kredisi alınırken nelere dikkat edilmeli? Konut kredisi başvurusunda bulunmadan önce nasıl bir yol izlenmeli? Konut kredisi kullanırken dikkat edilmesi gereken çok önemli 4 kuralı sizler için derledik!..

KONUT KREDİSİ VEREN BANKALARIN ŞARTLARINI KIYASLAYIN!

Bankaların konut kredileri seçeneklerini kıyaslayın: Kredi kullanmaya karar verdiniz. Bankalarla görüşme aşamasına geldiniz. Bu aşamada mümkün olduğunca çok banka ile görüşmenizde ve bankaların sunduğu konut kredilerindeki faiz oranlarını ve ödeme planlarını karşılaştırın!

BÜTÇENİZE UYGUN ÖDEME PLANI SEÇİN!

Ödeme planınızı seçerken bütçenizin sarsılmamasına dikkat edin: Bankaların ödeme planlarını kıyaslarken muhtemel en az faiz ödeme zorunda kaldığınız planı seçmek isteyeceksinizdir. Ancak burada önemli olan kredi alırken kendi bütçenizin durumu. Taksit sayısı yükseldikçe faiz oranı artar; taksit sayısı azaldıkça da faiz oranı düşer. Ancak bu durum taksit tutarlarını da etkiler. Önemli olan gelir ve giderlerinizi hesapladıktan sonra ayırabildiğiniz paranın hangi ödeme planına daha uygun olduğudur.

DOSYA VE SİGORTA MASRAFLARINI ÖĞRENİN!

Dosya ve sigorta masraflarının toplamını ilk etapta öğrenin: Kredi alırken sizden çıkacak ekstra ödemeleri de detaylıca araştırıp hesaplamasını yapmış olmanız gerekmektedir.

KONUT KREDİSİ İLE BİRLİKTE VERİLEN YAN ÜRÜNLER HAKKINDA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLUN!

Yan ürünler hakkında bilgi alın: Kredi çektiğiniz banka tarafından size saplanabilecek kredi kartı, otomatik ödeme talimatı ile borç ve fatura ödeme gibi bazı yan hizmetleri vardır. Bu yan hizmetler hakkında detaylı bilgi alıp, işinize yarayacak olan kısımlarını kullanıp geri kalanları için ise kesinlikle size bir yan hizmet sunulmasını istemediğinizi belirtin.