Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Konut kredisi alabilmek için kredi notunuza dikkat edin!

Konut kredisi kullanarak hayalini kurduğumuz eve sahip olabilmek için bazı şartları karşılayabiliyor olmamız lazım. Peki, bu şartlar neler?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olabilmenin en kolay yollarından biri. Konut bedelinin tamamını karşılayabilecek miktarda birikim yapmaya çalışırken uzun zaman kaybeden vatandaşlar en kısa yoldan konut sahibi olabilmek için konut kredisi kullanmayı tercih ediyor. Ancak konut kredisi her başvuran vatandaşa ve her konuta verilmiyor. Bunun için başvuruda bulunan kişinin belirli şartları karşılaması gerekiyor.

Konut kredisi başvurusunda bulunacak kişi nelere dikkat etmelidir? Konut kredisi için başvuran kişilerden bankaların aradığı özellikler nelerdir? Vatandaşların konut kredisi başvuruları nasıl daha kolay kabul edilebilir? Konut kredisi için başvuru yapmadan nelere dikkat edilirse olumlu sonuç alınma ihtimali daha fazladır? İşte tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabı haberimizde!..

GELİR VE SİGORTALILIK BELGESİ ARANAN İLK ŞARTLAR GELİR VE SİGORTALILIK BELGESİ

Öncelikli konut kredisi için başvuruda bulunacak olan kişinin sigortalı bir işte düzenli olarak çalışması gerekiyor. Kredi başvurusu esnasında istenen belgelerin başında gelir belgesi ve sigortalılık kaydı geliyor. Bu iki belgeyi temin edemeyen vatandaşlara konut kredisi bazı istisnai durumlar haricinde verilmiyor.

KREDİ NOTUNUN DEĞERİ ÇOK ÖNEMLİ!

Konut kredisi için başvuruda bulunan kişide bulunması gereken bir özellik de konut kredisi notunun yüksek olması. Konut kredisi başvurusunda bulunurken kişinin bankalarla olan geçmişine dair çok önemli ip uçları barındıran kredi notunun yüksekliği hayati bir önem taşımaktadır. Kredi notu düşük olan ya da kredi notu bulunmayan (daha önceden hiçbir bankayla ilişki içine girmemiş vatandaşların kredi notu bulunması mümkün değildir) vatandaşların kredi notu yüksek bir vatandaşa göre konut kredisi kullanabilmesi çok daha düşüktür.
Sigortalı bir işte görevine devam eden ve başvuru esnasında gelir bordosu temin edebilen, kredi notu yüksek olan, kredi borcu ödeme konusunda geçmişinde güven vaat eden insanlara konut kredisi alırken de öncelik verilmesi mümkündür.