Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Konut kredi faiz oranlarında son durum ne?

Toplam sekiz banka son iki haftada konut kredisi faizlerinde indirim yaptı. En düşük konut kredisi faiz oranını sağlayan banka hangisi? Cevabı haberimizde…

Birçok banka geçtiğimiz son iki haftada konut kredisi faiz oranlarında indirim uygularken bazı bankalar ise birden fazla kez konut kredisi faizlerini düşürdü.

Haziran başında yüzde 2.13 olan konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.07’ye kadar düştü. 11 Haziran’da başlayan konut kredisi faiz indirimleri sonrasında Akbank, HSBC, Garanti BBVA, İNG, Yapı Kredi Bankası, Anadolubank ve kampanyalı konut kredisi ürünleri için HalkBank ile ICBC konut kredisi faiz indirimi uyguladı.

En düşük konut kredisi faiz oranını Ziraat Bankası ve HalkBank’ın 100 bin TL’ye kadar kullandırdığı yüzde 1.55 olurken bunun üzeri kullanımlar için ise en uygun konut kredisi faiz oranı ICBC Bank’ın kampanyalı yeni evim konut kredisi için sunduğu yüzde 1.63 faiz oranı oldu.

Konut kredisi faiz indirimlerine ek olarak Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank geçtiğimiz hafta Enflasyon Endeksli Konut Kredisi kullandırmaya başladı. Kredi kampanyası ile enflasyonda yaşanan düşüşlerle konut kredisi faiz oranlarının paralel düşmesi bekleniyor. Enflasyonun tek hanelere inmesi halinde konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0.80, yüzde 0.90 gibi oranlara ulaşması bekleniyor.

Güncel olarak en uygun konut kredisi faiz oranı üzerinden 150 bin TL tutarda konut kredisi çekildiğinde 5 yıl vade için aylık taksitleri 3 bin 900 TL oluyor. Geri ödemesi ise 236 bin TL’ ye denk geliyor. Aynı kredinin 10 yıl vadede aylık taksitleri 2 bin 800 TL olurken, toplam geri ödemesi 342 bin TL oluyor.