EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut kampanyasında sevindiren sonuç: 1 haftada bin 500 konut satıldı!

Konut sektörünü canlandıran ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ kampanyası kapsamında ilk bir hafta içinde bin 500 adet konut satıldı.

Gayrimenkul ve inşaat sektörünün içinde bulunduğu durgun dönemin sona ermesi, Türkiye genelinde oluşan 2,5 milyona yakın konut stokunun eritilmesi ve konut kredisi faizleri nedeniyle konut alımlarını erteleyen vatandaşların konut satın alarak ekonomiye katkı sağlaması için başlatılan ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ kampanyasından olumlu geri dönüşler alınmaya başladı.

‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ kampanyası kapsamında sunulan ayrıcalıklı konut satın alma imkanları vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Hem yatırımcıların hem de oturumcuların birçok avantaja sahip olmasını sağlayan kampanyanın ilk bir haftalık sürecinde bin 500 kişi konut satın aldı. ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ kampanyasının 31 Ekim 2018 tarihine kadar sürmesi kararlaştırıldı. Kampanyanın çok yoğun talep alması halinde bir süre daha uzatılabileceği de gündeme geldi.

Kampanya kapsamında 100 bin konut ve yüzlerce proje yer alıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı güvencesinde, KİPTAŞ ve Emlak Konut GYO desteğiyle KONUTDER, İNDER ve GYODER önderliğinde hayata kazandırılan ikinci kampanya kapsamında vatandaşlar bir haftalık kısa sürede bin 500 adet konut satın aldı.

‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ konut kampanyasının sonuçları hakkında önemli açıklamalarda bulunan ve Emlak Konut GYO’nun Genel Müdürü Hakan Gedikli, “Satış ofislerinde ciddi yoğunluk var. Özellikle orta gelirliye hitap eden projelerde satışlar daha hızlı. Sadece bizim projelerimizden 500 ev için kaparo aldık” dedi.

31 Ekim 2018 tarihine kadar sürecek kampanya kapsamında 100 bin konutta yüzde 10 indirim imkanı sunuluyor. Buna ek olarak yüzde 2 seviyelerini aşan konut kredisi faiz oranları da yüzde 0,98’e düşürüldü. 120 aya kadar vade ile konut satın alma imkanı sunulan kampanya kapsamında erken borç kapatma taleplerinde de tüketicilere çeşitli oranlarda indirim imkanı sağlanıyor.