Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Konut hesabında sağlanan destek yüzde 25'e çıkacak

2016 yılında hayatımıza giren tasarrufa dayalı devlet destekli konut hesabında sağlanan ayrıcalıklar arttırılacak.

Devlet destekli konut hesabı modeli tasarrufa dayalı dar gelirli vatandaşların konut almasını kolaylaştıracak bir uygulama. Uygulamanın sağladığı ayrıcalıkların güncellenmesi gündemde.

Kısa süre önce hayatımıza giren devlet destekli konut hesabı uygulamasının kapsamının geliştirilmesi planlanıyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal dar gelirli vatandaşlara umut olacak bir açıklama yaptı. Ağbal’ın yaptığı açıklamaya göre eğer ki yasa kabul edilirse konut desteğinin miktarı 15 bin TL’den 20 bin TL’ye yükseltilecek. Devletin sağladığı konut desteği oranı azami yüzde 20’den yüzde 25 seviyesine çıkarılacak.

Daha önceden hiç konut sahibi olmayan ve dar gelirli sınıfta yer alan vatandaşlara yönelik 2016 yılında geliştirilen tasarrufa dayalı destek modelinin kapsamının geliştirilmesi gündemde. Konuyla ilgili yetkili kişiler art arda önemli açıklamalarda bulunuyor.

Yeni sistemle birlikte tasarrufa dayalı konut desteğinde vatandaşa katkı olarak sağlanan miktar 15 bin TL’den 20 bin TL’ye yükseltilecek. Devlet tarafından sağlanan azami destek de yüzde 20 oranından yüzde 25 seviyesine çıkarılacak. Böylece dar gelirli ve daha önceden hiç konut sahibi olmamış vatandaşın konut almasının önü açılacak.

Devlet destekli tasarrufla konut satın almayı kolaylaştıran uygulama hakkında konuşan Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet şimşek ilk kez konut sahibi olacak vatandaşlara yönelik geliştirilen uygulamanın kapsamının genişletileceğine dair açıklamalarda bulundu.

Eğer ki yasa kabul edilirse vatandaşlar daha fazla ayrıcalığa sahip olacak ve böylece dar gelirlinin de konut sahibi olmasının önü açılacak.