EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut hesabında ilk ödeme 2019 yılında gerçekleşecek

Konut ve çeyiz hesabında ilk ödemeler bu yıl gerçekleşecek. 2019 yılında her iki hesap için yaklaşık 465 milyon TL destek sağlanacak.

Türkiye, 2019 yılına vatandaşın hayatını kolaylaştıracak düzenlemelerle birlikte girdi. Konut ve çeyiz hesabında ilk ödeme bu yıl gerçekleşecek. Ayrıca elektrik ve su faturası düşecek, internette sınırsız dönem başlayacak.

Sabah Gazetesi’nden Hazal Ateş’in haberine göre vatandaşın hayatını kolaylaştıracak düzenlemeler şöyle:

KONUT VE ÇEYİZDE İLK ÖDEME

Evlenecek çiftlere destek amacıyla 7 bin 500 liraya çıkarılan çeyiz hesabı ve devlet katkısı 25 bin liraya yükselen konut hesabında ilk ödeme bu yıl gerçekleşecek. Çeyiz ve konut hesabı düzenlemesinden yararlananların sayısı 38 bine yaklaştı. Devlet, 2019 yılında her iki hesap için yaklaşık 465 milyon TL destek sağlayacak.

İNTERNETTE SINIRSIZ DÖNEM

İnternette sınırsız döneme girildi ve Adil Kullanım Kotası uygulamasına son verildi. Şirketler, 1 Ocak 2019 itibariyle internetin limitsiz kullanılabileceği tarifelere geçiş yaptı.

ELEKTRİK, SU FATURASI DÜŞECEK

Faturalar yeni yıl ile birlikte düşecek. Elektrik ve suda indirim yapıldı. Söz konusu tüketimi 22.00-06.00 saatleri arasına kaydıranlar daha az fatura ödeyecek. Ayrıca akıllı sayacı bulunanlara, yeni yıl ile birlikte gece 22.00'den sonra yaptığı kullanımlar için düşük fatura gelecek. Elektriğin kilovatsaati, vergi ve paylar, dağıtım bedeli hariç 28 kuruşa düşürüldü. Bunun yanı sıra su faturalarında da indirime gidildi. İstanbul’da yaşayan herkes yüzde 15 daha az su faturası ödeyecek.