EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut hesabı katkı miktarı 20 bin TL'ye yükseldi

Kamuoyunda ‘Torba Yasa Tasarısı' olarak tanıtılan düzenlemelerin yasalaştırılması ile konut hesabında da birçok değişiklik yapıldı. Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kamuoyunda ‘Torba Yasa Tasarısı olarak tanıtılan düzenlemelerin yasalaştırılması ile konut hesabında da birçok değişiklik yapıldı. Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı.

Torba Yasa Tasarısı’nın meclisteki görüşmelerin ardından onaylanmasıyla kanunlaşma aşaması gerçekleşti. Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu düzenlemenin yasalaşmasıyla birlikte konut hesabında da birçok yeni değişiklik yapıldı.

Devlet destekli konut hesabında yatırımı olan vatandaşlara sağlanan teşvik oranı yüzde 20’den yüzde 25 seviyesine çıkarıldı. Devlet tarafından konut hesabına eklenen miktarda en çok 15 bin TL’ydi. Yeni düzenlemeyle birlikte bu bu miktar en çok 20 bin TL’ye yükseltildi.

Devlet destekli konut hesabında katkı oranının yüzde 25 seviyesine, katkı miktarının da 20 bin TL seviyesine yükseltilmesine karar verildi. Torba Yasa Tasarısının yürürlüğe girmesinin ardından konut hesabına olan ilginin artış göstermesi bekleniyor. Konut hesabındaki düzenlemeler öncelikli olarak bazı aksaklıkları ortadan kaldırmak ve konut hesabına olan ilgiyi artırmak amacıyla hayata geçirildi. Düzenlemelerin yasalaşmasıyla birlikte kont hesabının işlevselliğinin artış göstermesi bekleniyor.

Torba Yasa Tasarısı’nın yürürlüğe girmesiyle birlikte yeni araç alacak olanlara da hurda araçlar için 10 bin TL’ye kadar Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi sağlanacak. Halk arasında ve kamuoyunda ‘Torba Yasa’ şeklinde bahsedilen 7103 Sayılı Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.