EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

“Konut almanın tam sırası”

Ankara’da yükselen MiaVita Beytepe projesinin yatırımcısı Faik Yılmaz, konut almak için en uygun zamanda olduğuna dikkat çekti.

Ankara’nın hızlı değerlenen lokasyonlarından Beytepe’de konumlandırılan Beytepe MiaVita konut projesinin yatırımcısı Faik Yılmaz konut sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz konut almak için en uygun zaman olduğunu söyledi.

İnşaat sektörüne dair gelişmeleri ve konut alacak olan vatandaşları yakından ilgilendiren durumlara dair görüşlerini paylaşan Faik Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye ekonomisinin yapı taşı olan inşaat sektörünün ülkemize olan katkısı yadsınamaz. İnşaat maliyetleri ve işçilik fiyatlarında artış yaşanmasına rağmen birçok inşaat yatırımcısı bu durumu sırtlandı ve fiyatlarına yansıtmadı. Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde iç talebin canlanması ve ihracatın katkısıyla yüzde 5 büyüme sağladı. 2016 yılının sonundaki yüzde 2,9’luk büyümeden sonra, yüzde 5 büyüme çok önemli bir başarı. Bu gelişmeler gözlemlendiğinde; yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımız için en uygun zaman dilimi olduğunu belirtmemizde fayda var.”

“Yılbaşı sonrası fiyatlar beklenenin aksinde ilerleyecek”

Yılbaşı öncesinin yatırım için en uygun dönem olduğunun önemle altını çizen Yılmaz “Ekonomik verilere baktığımızda sadece Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında inşaat maliyetlerinin bir önceki aya göre yüzde 22.1 oranında, işçilik ücretlerinin ise 11.9 oranında arttığını görüyoruz. Bu verilere rağmen maliyet rakamları sektöre yansımadı. Bu durum; yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın korkmadan ve çekinmeden yatırım yapabilmeleri için bir fırsat. Maaliyet fiyatlarını daha fazla sırtlanamayan proje sahiplerinin yılbaşı sonrası bu durumu fiyatlara yansıtacağı görüşündeyim” diye konuştu