EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut almak isteyenler için en avantajlı döneme girildi

Konut sahibi olmak isteyenler için en avantajlı döneme girildi. Aralık ayında konut alanlar her zamankinden daha avantajlı olacak. İşte tüm detaylar…

2018’in son günlerini yaşarken konut almak isteyenler için de en avantajlı döneme girildi. Posta Gazetesi’nden Meltem Kara'nın haberine göre; konut almak isteyenlere, konut kredisi faizindeki indirimin yanı sıra 31 Aralık’a kadar sunulan tapu harcı ve KDV indirimi avantajı da sunuluyor. Buna, firmaların yaptığı kampanyalar da eklenince yılın son günlerinde konut almak isteyenler için indirimden düşük faize, ödeme kolaylıklarından kira garantilerine kadar pek çok avantaj bulunuyor.

KDV VE HARÇ AVANTAJI

Konut almak isteyenlere sunulan fırsatlar arasında en avantajlısı şüphesiz KDV ve tapu harcı indirimleri. Konut teslimlerinde uygulanan yüzde 18’lik KDV oranı yüzde 8’e, tapu harcı oranı ise binde 20’den binde 15’e düşürüldü. Kısacası tapu harcı oranı yüzde 4'ten yüzde 3’e indirildi. Konut alım-satımlarında, alıcı ve satıcı tapu harcı bedelini yüzde 1.5 olarak yarı yarıya ödeyecek.

ZİRAAT BANKASI’NDAN YÜZDE 0.98 FAİZ

Aralık ayına girdiğimiz şu günlerde bir diğer sürpriz Ziraat Bankası’ndan geldi. Ziraat Bankası, kendisiyle çalışan konut üreticilerinden konut alacaklar için konut kredisi faizini yüzde 0.98’e kadar indirdi. 500 bin TL’ye kadar olan 120 ay vadeli kredi çekerek ev almak isteyenlere bu oran sunulacak.

KONUTA ZAM KAPIDA

Konut üreticilerinin maliyetleri, döviz nedeniyle oldukça yükseldi. Fakat söz konusu bu maliyet henüz fiyatlara yansıtılmadı. Yeni yıla girilmesiyle birlikte yeni konut fiyatları belirlenirken bu maliyetler de dikkate alınacak. Fiyatlar yüzde 10’dan fazla artabilir.