EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konut almak isteyen yeni evli çiftlere devletten 7 bin 500 TL destek

Evlenecek olan çiftlere 7 bin 500 TL’lik devlet desteği verilen ‘çeyiz hesabı’ uygulamasında 68 milyon TL toplandı. Tüm detaylar haberimizde…

Evlenecek olan çiftlere destek için hayata geçirilen Çeyiz Hesabı uygulaması vatandaşın yüzünü güldürüyor. 7 bin 500 TL’ye devlet katkısı verilen Çeyiz Hesabı uygulamasına 22 binden fazla kişi katıldı. Uygulama ile birlikte toplam 68 milyon TL para toplandı.

165 MİLYON LİRALIK DESTEK

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre devlet, yuva kurmak isteyen fakat nakdi olamayan gençlere yaklaşık 165 milyon TL destek imkânı sunuyor. Çeyiz hesabından ilk ödeme bu sene içerisinde gerçekleşecek.

3 YIL SİSTEMDE KALINMASI GEREKİYOR

Devlet katkısından yararlanacak olan evlenmemiş ve 24 yaşını doldurmamış gençlerin 3 yıl sistemde kalması gerekiyor. 7 bin 500 TL’den faydalanabilmek için ödemelerin düzenli olarak yapılması planlanıyor.

EN AZ 125 LİRA, EN FAZLA BİN 254 TL

Mevduat, katılım bankalarına TL cinsinden hesap açan çiftlerin en az 125 TL, en fazla bin 254 TL yatırması gerekiyor. Evlilik tarihini izleyen altı aylık dönemde bankaya başvuruda bulunarak, hesaptaki birikim ve devlet katkısından faydalanabiliyor. Çeyiz hesabı açanlar 18 bin 822 TL’ye kadar para yatırabiliyor.