Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Konut almak için şimdi doğru zaman mı?

Bankaların konut kredisinde faizleri yüzde 1.28’e kadar indi. Peki şimdi konut alınır mı? Cevabı haberimizde…

Konut kredisinde faiz oranları yüzde 1.28’e kadar düştü. Bunun konut satışlarını artırması bekleniyor. Peki konut almak için uygun zaman mı? Faiz oranlarındaki düşüş devamı gelir mi? Ev alırken dikkat edilmesi gerekenler neler? A Haber’de yer alan habere göre Yatırım Uzmanı Taşkım Haşemoğlu, konut sahibi olmak isteyenlere tavsiyeler verdi.

Taşkım Haşemoğlu, faiz oranlarındaki düşüşün satışlara olumlu olarak yansıyacağını ifade etti. Konut kredisinde faiz oranlarının 1.28’e düşmesinin piyasada olumlu bir etki oluşturduğuna dikkat çeken Hasemoğlu; “Satışlarda ciddi anlamda artış bekleniyor. Şimdi konut almayı düşünenler için çok uygun bir dönem” şeklinde konuştu.

2018’in ikinci yarısında yaşanan sıkıntıların piyasasının durgunlaşmasına neden olduğunu söyleyen Taşkım Haşemoğlu, 2019 yılından itibaren bu durağan dönemin atlatılmaya başladığını ifade etti. Hükümetin ve bankaların faiz oranlarındaki desteğiyle de piyasanın canlanmaya devam edeceğini belirten Haşemoğlu; “Şimdi konut fiyatlarının artması olağan. Bu nedenle ev almayı düşünenler için en uygun dönem” ifadelerini kullandı.

FAİZLER HAZİRAN AYINA KADAR DÜŞECEK

Taşkım Haşemoğlu, konut kredisinde faizlerin düşmeye devam edeceğini ifade etti. Sektördeki canlılığın ve hareketliğinin seçimden sonra da devam edeceğini düşündüklerini söyleyen Haşemoğlu, Haziran ayına kadar faiz oranların daha da düşmesini ve piyasanın daha çok canlanmasını beklediklerini belirtti.