EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Konsept Akıllı Durak hizmete açıldı

İstanbulluları yeniliklerle buluşturmayı hedefleyen İETT'nin hizmete sunduğu Konsept Akıllı Durak, Yıldız Teknik Üniversitesi durağında faaliyete geçti.

Önümüzdeki günlerde daha da yaygınlaştırılması hedeflenen Konsept Akıllı Durak, Barbaros Bulvarı üzerinde bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi durağında konumlandırıldı. Enerjisini güneşten alarak yolculara hizmet vermesi amaçlanan Teknolojik Akıllı Durak, LCD/LED tabanlı dijital yolcu bilgilendirme alanları, biletmatik cihazı, bas-konuş ünitesi, engelli araçlarının şarj edilebileceği arabirimler, duraktaki yolculara ücretsiz internet kullanım hizmeti verebilen ve şehir mimarisine uygun olarak tasarlandı.

Günün her saati canlı operatör desteği verilecek

Durakta bekleyen yolcuların otobüsün durağa ne kadar uzakta olduğunu ve hangi otobüsün ne zaman geçeceğini de öğrenebileceği sistemde bas-konuş sistemi de yer alıyor. Bas-konuş sistemi İETT ile anlık olarak sesli iletişim imkânı sağlıyor. Bu cihazlar sayesinde görme engelli yolcular otobüslerin tahmini varış süreleri hakkında sesli bilgilendirme yapılabildiği gibi, tüm yolculara canlı operatör desteği de veriliyor.