EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kirazlıtepe Mahallesi’nde ‘Örnek Dönüşüm’ için ilk adım atıldı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılımıyla Kirazlıtepe Mahallesi’nde ‘Örnek Dönüşüm’ için hak sahipleriyle toplu imza töreni gerçekleştirildi.

‘Yerinde Dönüşüm’ ve ‘Gönüllü Dönüşüm’ doğrultusunda hareket edilen Üsküdar Kirazlıtepe Mahallesi’nde yeni bir hayatın kapıları açılacak. Binden fazla hak sahibi Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen toplu imza törenine katıldı.

Çamlıca Camii’nin inşaat çalışmalarında sona yaklaşılmışken Kirazlıtepe Mahallesi’nde de dönüşüm çalışmalarına başlamak için gerekli olan ilk adım atıldı ve mahallede yaşayan binden fazla sakinin katıldığı büyük bir törenle toplu imzalar atıldı.

Toplu imza töreninde kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bu süreçte kendilerine destek olduğu için hak sahiplerine de teşekkür etti. Ramazan ayına kadar Çamlıca Camii’ndeki inşaat çalışmalarının tamamlanacağının ve ardından ibadete açılacağının müjdesini veren Türkmen, bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmalarının da yaz ayları gelmeden başlayacağını ve en çok 2 yıl içinde tamamlanarak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

İmzaları en önce atan vatandaşlara Nato yolu üzerinde daire vereceklerini söyleyen Türkmen diğer Kirazlıtepe Mahallesi sakinlerine de kira yardımı yapılacağını söyledi. Çalışmaların en kısa sürede başlayacağını müjdeleyen Türkmen mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Gerçekleştirilen toplu imza töreninden hemen önce Kirazlıtepe Mahallesi sakinlerinin sorularını yanıtlayan Türkmen, mart ayı itibariyle örnek dönüşüm için ilk çalışmaların başlayacağını ve mahalle sakinlerinin en çok 2 yıl içinde yeni evlerine yerleşeceklerinin müjdesini verdi.

Hak sahiplerinin kentsel dönüşüm için sağladığı yardımlar için teşekkür eden Türkmen, vatandaşların kendisine sorduğu soruları yanıtladıktan sonra proje için toplu imza törenini gerçekleştirdi. Böylece Üsküdar Çamlıca Camii etrafında yer alan Kirazlıtepe Mahallesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları için ilk adım atılmış oldu.