EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

KİPTAŞ'tan Bayrampaşa'ya çevre dostu 'yerinde dönüşüm' projesi!

KİPTAŞ kalitesiyle İstanbul Avrupa Yakasının Bayrampaşa ilçesinde yer alan İsmetpaşa Mahallesi'nde 2 bin 277 konutlu yeni bir 'yerinde dönüşüm' projesine imza atılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Avrupa Yakası Bayrampaşa ilçesinde yer alan İsmetpaşa Mahallesi’nde yeni bir kentsel dönüşüm projesi için hazırlanıyor.

İstanbul’da kaliteli ve ucuz konutun üreticisi KİPTAŞ tarafından İstanbul Avrupa Yakasının merkezi ilçelerinden Bayrampaşa’da yer alan İsmetpaşa Mahallesi’nde yeni bir projeye imza atacak. KİPTAŞ deneyimiyle hayata kazandırılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında kendi enerjisini üretebilen 2 bin 277 adet çevre dostu konut üretiliyor.

İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Bayrampaşa’nın en değerli ve en büyük arazisini KİPTAŞ kalitesiyle kentsel dönüşüm kapsamında İsmetpaşa Mahallesi’nin sakinlerine sunuyor.

Toplam 2 bin 277 konut ve 33 farklı daire planı!

Kentsel dönüşümde yerinde gelişim modeliyle hareket eden ve mahalle konseptinde üretim yapan çevre dostu projede hak sahipleri projenin hayata kazandırılmasının ardından kendi tercih ettikleri konutları tercih edebilecekler.

Bayrampaşa İsmetpaşa Mahallesi’nde hayata geçirilecek kentsek dönüşüm projesin toplam 2 bin 277 konut yer alacak. 33 farklı daire planına yer verilen projede, 1+1, 2+1, 3+1 kat planlarında tasarlanan açık kapalı mutfak seçenekleri yer alıyor.

Zengin sosyal olanaklar

21 bin metrekare yeşil alana ve zengin sosyal imkanlara sahip olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında; her ihtiyacın karşılanabileceği çarşı caddesi, cami, kültür merkezi, medikal çarşı, park, eğitim tesisi, açık spor alanları ve yürüyüş parkuru ile 3.058 araçlık kapalı otopark bulunuyor.

80 bin metrekare trafiğe kapalı alanda 12 metreden 30 metreye kadar değişen sokak genişliklerine sahip Bayrampaşa ilçesi İsmetpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi modern tasarımı, geniş peyzajı, yayalaştırılmış ferah sokakları ve özellikli konumuyla mahalle sakinlerine büyük kolaylık tanıyacak.

Çevre dostu KİPTAŞ projesi!

Çevre dostu ve yenilikçi çözümler üretilen proje KİPTAŞ kalitesiyle hayata geçiriliyor. Bayrampaşa Kentsel Dönüşüm Projesi, enerji verimliliği ve sürdürülebilir çevreci özellikleriyle de beğeni topluyor. İsmetpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi, yenilenebilir enerji konseptinde güneş panelleri, akıllı çöp toplama sistemleri, akıllı su sayaçları, akıllı bina izleme ve aydınlatma sensörleri, akıllı acil durum sistemleri, elektrikli araç ve bisiklet şarj istasyonları gibi yenilikçi teknolojilere sahip yeşil binalardan meydana geliyor.

Güneş panelleriyle enerji üretimi sağlanacak

Projede yer alan blok çatılarına yerleştirilecek güneş panelleriyle enerji üretimi en üst düzeye ulaştırılacak. Uluslararası Şehir Çevre ve Sağlık Kongresi’nde Birincilik Ödülü alan Bayrampaşa İsmetpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, “yerinde dönüşüm” modeliyle sadece İstanbul için değil Türkiye’de model proje özelliğiyle de dikkat çekiyor.