EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

KİPTAŞ’tan 3 bin sosyal konut müjdesi

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım yeni yılda sosyal konuta ve kentsel dönüşüme yöneleceklerini belirterek 3 bin yeni konutun müjdesini verdi.

Kiptaş’ın 2018 yılı için planlarından bahseden Başkan Yıldırım, 2018 yılında Kiptaş’ın genel olarak kentsel dönüşüm ve sosyal konut projelerine ağırlık vereceğini açıkladı. Yeni yılda İstanbul’da 3 bin sosyal konut üreteceklerini belirten Yıldırım, konutların alım gücü düşük vatandaşlar için 200 bin altında satışa sunulacağını açıkladı.

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Hiç evi olmayan vatandaş için üretim yapacağız ve evler kura ile sahiplerini bulacak. Projelerden biri Bahçeşehir’de olacak. 1600-1800 konut memurlara satılacak. Diğer sosyal konut ise Silivri’de hayata geçecek” dedi.

İBB büyük ölçekli dönüşüm projelerine hazırlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yıl itibariyle büyük ölçekli dönüşüm projelerine hazırlandığını kaydeden Yıldırım, bu projelerin de içinde olabileceklerini dile getirdi. Yıldırım Anadolu yakasında ise Pendik ve Beykoz’da çalışacaklarını belirterek,

“Fikirtepe’de iflas eden müteahhitlerin projelerini devraldık. 4-5 proje var. Vatandaş mağdur olmasın diye bu çalışmaları yürütüyoruz” dedi. Pendik’te 130 milyon ciro hedefi olan yeni bir projeye de başladıklarını belirten Yıldırım, 10 blokta 331 konut yapacaklarını söyledi. 2+1 ve 3+1 dairelere yer verilen ‘Yeşilce Aydos’ projesinde fiyatların 284 bin liradan başladığını anlatan Yıldırım, “36 aya kadar faizsiz, 120 ay için yüzde 0.87 faizle satıyoruz. Evlerin 3’te 1’i satıldı. Projeyi sıfır kârla yapıyoruz” diye konuştu.