EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Kentsel dönüşümde rant kaygısına son vermeliyiz"

Ankara'daki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç, "Kentsel dönüşümde rant kaygısı güdülmemeli" dedi.

Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç, kentsel dönüşüm çalışmalarının Başkent’in bazı bölgelerinde ön plana alınması gerektiğinin vurgu yaparak özellikle Demetevler’in bu anlamda listenin başında olduğuna dikkat çekti. Uygulanması gereken kentsel dönüşüm çalışmalarının amacının yaşam kalite ve standardını yükseltmek olduğunun vurgusunu yapan Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç, "Biliyorsunuz ki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar yönetmeliğini değiştirdi. Değişen yönetmelik kapsamında artık kimse kafasına göre emsal arttıramayacak. Özellikle bu durumun örneklerini 1970’li yıllarda Demetevler’de yapılan konutlarda gördük. Ankara’da kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilerek bu bölge üzerinde yoğunlaşılması gerekiyor" dedi.

Sağlam ve yaşam kalitesini yükselten binalar tercih edilmeli

Kentsel dönüşüm projelerinde rant kaygısının olmaması gerektiğini anlatan Gelgeç, "Özellikle 1970’li yıllarda yapılan binaların tekrardan günümüz şartlarına uygun bir hale getirilmesi gerekiyor. Bu yapıları en fazla Dametevler bölgesinde görüyoruz. Demetevler’in yanı sıra havaalanı yolu üzerinde de yeniden inşa edilmesi gereken konutlar bulunmakta. Bu noktada vatandaşlarımıza da çok büyük iş düşüyor. Ucuz konut alma önceliği bir kenara bırakılıp, binaların sağlam ve yaşam gereksinimlerini karşılayabilecek kalitede olmasına özen gösterilmeli" diye konuştu.