Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Kentsel dönüşümde mağduriyetler yeni düzenleme ile birlikte bitecek

Kentsel dönüşümde yeni döneme girildi. Teknik ve mali kriterleri sağlayan şirketler kentsel dönüşüme girebilecek.

Kentsel dönüşümde yeni döneme girildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, teknik ve mali kriterleri sağlayan firmaların artık kentsel dönüşüme girebileceklerini açıkladı.

Murat Kurum, 2013 yılından bugüne kadar bakanlık tarafından 580 bin konut için dönüşüm sürecinin başlatıldığını, bunların 440 bininin ise yıkılarak inşalarına başlanıldığını ifade etti. Bakan Kurum, Bakanlık tarafından tüm kentsel dönüşüm projelerine bugüne kadar kira yardımı kamulaştırma proje desteği olmak üzere 8.5 milyar TL ödenek aktarıldığını belirtti.

BAKAN KURUM ANTALYA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Sur Yapı’nın, Antalya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Kepez ilçesinde yapımına devam edilen konutlar ile ilgili incelemelerde bulunan Murat Kurum, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm sürecini iyi yürüttüğünü ifade etti.

Türkiye'nin topraklarının yüzde 66’sının, nüfusun yüzde 71'inin birinci ve ikinci deprem bölgelerinde olduğunu vurgulayan Bakan Kurum, Sur Yapı'nın inşa ettiği alanda 5 bin 73 hak sahibinin yüzde 99,9'uyla anlaşarak bu dönüşümü yapmanın bir başarı olduğunu belirtti. Söz konusu projenin Antalya ve bölge açısından önemli olduğunu belirten Murat Kurum, teslimlerin ise önümüzdeki yıl başlanacağını duyurdu.

Kentsel dönüşümde hak sahibi vatandaşların mağdur olmaması adına bakanlık tarafından belirlenen teknik ve mali kriterlerin artık yükleniciler tarafından sağlanmak zorunda olduğunun altını çizen Bakan Kurum, teknik ve mali kriterleri karşılayabilen firmaların kentsel dönüşüme girebileceğini açıkladı.