EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kentsel dönüşümde hedef yılda 500 bin birim

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklama yapan Bakan Özhaseki hedeflerinin yılda 500 bin bağımsız birimin dönüştürülmesi olduğunu bildirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’da yılda 500 bin birimin kentsel dönüşümünü hedeflediklerini açıkladı.

İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yılda 300 bini Anadolu Yakasında olmak üzere İstanbul’da 500 bin bağımsız biriminin dönüşümünün hedeflendiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Özhaseki'nin başkanlığında, "Türkiye'de Kentsel Dönüşüm ve İstanbul" konulu toplantı gerçekleştirildi.

Türkiye genelindeki kentsel dönüşüm konusunun detaylı olarak ele alındığı toplantıya, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Erol Kaya ve Çiğdem Karaaslan ile AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da katıldı.

Kentsel dönüşüm hedefleri kapsamında en önemli illerden biri olan İstanbul'un, toplantının en önemli gündem maddelerinden biri olduğu ve Esenler, Çamlıca, Fikirtepe ve Üsküdar gibi ilçelerde devam eden çalışmaların toplantıda masaya yatırıldığı belirtildi.

Toplantıda, kentsel dönüşümde yaşanan sorunların Bakanlıkça yakından takip edildiğinin ilgili taraflara bildirildiği aktarılan açıklamada, finansal kaynak sorunlarının çözümü ve belirlenen rezerv alanların detayları üzerinde durulduğu kaydedildi.