EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Kentsel dönüşüm, İstanbul'u kurtaracak"

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İstanbul'un ruhuna uygun binalar inşa edeceklerini belirten Teoman Yörük, "İstanbul'u kentsel dönüşüm kurtaracak" dedi.

Artan nüfusla birlikte ortaya çıkan çarpık kentleşmeden dolayı İstanbul'da insanların yaşam kalitesi günden güne düşüyor. Bu olumsuz etkileri en aza indirmenin yolunun kentsel dönüşüm projelerinden geçtiğini aktaran Yörsan ve Yöryapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Teoman Yörük, "Altyapısı, yeşil alanı ve sosyal imkânları ile planlı, sağlıklı ve sürdürülebilir şehirlerin inşa edilmesi için başta devletimiz olmak üzere özel sektöre, üniversitelere ve bu şehirde yaşayanlara önemli görevler düşüyor. Başta İstanbul olmak üzere 81 vilayetimizin kent planlamasını bütüncül ve sistematik bir anlayışla yapmak, gelecek nesillere kaliteli yaşam imkânı tanımak ve olası felaketlerde kayıpları en aza indirgemek için kentsel dönüşümü fırsata dönüştürmek gerekiyor." dedi.

"Kentsel dönüşüm tarihi bir fırsat niteliğinde"

Vatandaşlarımızı kentsel dönüşüm konusunda bilinçlendirmemiz gerektiğini de sözlerine ekleyen Yörük, "Devletimizin resmi rakamlarına göre, kentsel dönüşümle ilk etapta 6 milyon konutun ivedi bir şekilde yenilenmesi gerekiyor. 20 yılda ise 14 milyon konutun yenilenmesi hedefleniyor. Bu hedefler ülkemiz için tarihi bir fırsat niteliği taşımakla birlikte kentsel dönüşüm alanında; sürdürülebilirlik, Ar-Ge ve inovasyon üçgeninde ilerlenirse sektörde kalite standartları yükselebilir.

Kentsel dönüşüm projelerinde bilinçli konut sahibi ve alıcısı olmak gerekiyor. Yapıyı oluşturan tüm unsurlar bir bütün olarak değerlendirilmeli ve her detayda aynı sağlamlık ve estetik kaygısı taşınmalı. Zira konut seçerken hem statik hem de estetik değerleri sorgulamaları gerekiyor. Zemin etüdünden projelendirmeye, malzeme kalitesinden yapım faaliyetine kadar bina üretim sürecinin her aşamasında alınacak mühendislik hizmeti, yapıların güvenli olmasının en önemli teminatıdır." diye konuştu.

"Gıda sektöründeki başarımızı inşaatta da göstereceğiz"

Vizyon Koleji Bahçeşehir kampüsünü tamamladıktan sonra rotayı kentsel dönüşüme çeviren Yöryapı, ilk olarak Acıbadem'de Yör Palas ve Erenköy'de Altındere Apartmanını inşa edecek. Amaçlarının Yörsan'da olduğu gibi sektörde öncü firma olmak olduğunu belirten Yörük, "Okul projemizle başlayan inşaat serüvenimizi kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında anlaşacağımız yerlerle devam ettireceğiz. Adımları tek tek ve sağlam bir şekilde atmak istiyoruz. Adımıza yakışır işler yapmak için, gıda sektöründe yaptığımız gibi inşaat sektöründe de şimdiye kadar yapılmayan şeyleri yapacağız inşallah. Kentsel dönüşüm projelerinden sonra çok büyük çaplı markalı konut projelerine imza atmayı planlıyoruz.” dedi.

Şu an için Yör Palas Acıbadem ve Erenköy Altındere Apartmanı'nı dönüştüreceklerini belirten Yörük, yakın zamanda Bağdat caddesi, Fenerbahçe ve Erenköy’de birçok konut projesine başlayacaklarını, konut projeleri dışında Çengelköy’de villa projesi ve Kâğıthane’de hastane projesine başlayacaklarını belirtti.