EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kentsel dönüşüm, Esenler'de daire fiyatlarını 5 kart arttırdı

İnşaat çalışmalarının yüzde 90'ı tamamlanan Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları'nda teslim heyecanı yaşanıyor.

İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığı ilk adreslerden biri olan Esenler Havaalanı Mahalllesi'nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Mahalle sakinlerinin heyecanla beklediği projede ilk teslimler Mayıs ayı içerisinde başlayacak.

"100 bin TL'lik daire 500 bin TL'ye çıktı"

Kentsel dönüşümle birlikte güvenilir ve yaşam kalitesi yüksek evlere sahip olan mahalleliler, dönüşümün getirdiği yüksek kardan da oldukça memnun. Temelleri 5 Ekim 2012'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan kentsel dönüşüm konutlarının sahiplerinden Ümmet Küçük, “Yaklaşık 30 senedir Esenler'de yaşıyorum. Burada bir berber dükkanım var. Kentsel dönüşüm proje aşamasındayken kafamızda soru işaretleri vardı. Ama proje ilerleyip katlar yükselmeye başlayınca aklımızdaki tüm soru işaretleri gitti. Şu anki durum beni ve ailemi oldukça memnun ediyor. Kentsel dönüşümü gören arkadaşlarımız da kendi sokak ve mahallelerinin de kentsel dönüşüme girmesini istiyor. Kentsel dönüşümden önce eski, bakımsız bir evde oturuyorduk. Biz kentsel dönüşümden çok kârlı çıktık. Bu projeyle 100 bin TL'lik bir dairede oturan insanlar 500 bin TL'lik bir konuta sahip oldu. Evlerimizi boşaltıp kiraya çıktığımız andan itibaren devlet bizlere 680 TL kira yardımı yaptı. Çocuklarımın güvenlikli ve güzel bir sitede oturacak olması beni en çok mutlu eden konu. Önceki evlerimiz doğal afetlere dayanıklı değildi, yıkılma tehlikeleri vardı. Şimdi ise sağlam ve sosyal alanları olan bir sitede oturacağım. Evimizdeki her şey çok güzel. Odalar geniş ve ferah. Evdeki kapı, fayans, parke ve dolaplar son derece kaliteli” dedi.

"Yeni daireme taşınacağım için çok heyecanlıyım"

Kentsel dönüşüm projesine ilk imzayı kendisinin attığı söyleyen 66 yaşındaki Salih Dertli ise "Biz burada çok büyük bir deprem yaşadık. Depremde binalarımız hasar gördü. Ben kendi imkanlarımla bir tadilat gerçekleştirdim ama yeterince sağlam olmadı. Bu da bizde büyük bir korku yaratıyordu. Bu yüzden kentsel dönüşüm projesi bizi oldukça mutlu etti. Kentsel dönüşüme girmeden önce 4 daireli apartmanım vardı. Benim arsam büyük olduğu için 5 daire verildi. Dairelerden birinde kendim oturacağım kalan 4 daireyi ise çocuklara verdim. Yeni daireme taşınacağım için çok heyecanlıyım. Burası güvenlikli ve korunaklı bir yer oldu. Şimdi çocuklarımız güvenle sokakta, parkta oynayabilecek. Daireleri çok beğendik. Kentsel dönüşüm yaşandığı için son derece mutluyum. Artık daha güzel bir evimiz oldu" diye konuştu.