EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kent içi raylı sistemlere 4.3 milyar TL’lik bütçe ayrıldı

Bu yıl kent içi raylı sistemler için 4.3 milyar TL bütçe ayrıldı. Bütçeler, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kullanılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na 2019 yılı için verilen 20 milyar 320 milyon 646 bin TL tutarındaki bütçenin 4 milyar 340 milyon 328 bin TL’si kent içi ulaşım için ayrıldı. Söz konusu bu bütçenin 4 milyar 332 milyon 528 bin TL’si Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından kullanılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ise kent içi ulaşıma 7 milyon 800 bin TL harcanacak.

İSTANBUL HAVALİMANI RAYLI SİSTEMİ İÇİN 2.77 MİLYAR TL

2019 yılında İstanbul Havalimanı raylı sistem bağlantılarına 2 milyar 776 milyon 763 bin TL bütçe ayrıldı. İstanbul’da Levent - Hisarüstü ve Ayrılıkçeşmesi - Kazlıçeşme, Ankara’da Kızılay - Çayyolu, Batıkent - Sincan ve AKM - Keçiören, Antalya’da ise havalimanına kadar olan raylı sistemlerin çalışmaları tamamlandı. Sabiha Gökçen - Kaynarca, Gebze - Halkalı, Gayrettepe ve Halkalı’dan İstanbul Havalimanı gibi hatların yer aldığı kent içi raylı sistemlerin hizmete alınması konusunda ise çalışmalara hız kazandırıldı.