EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kenan Evren’in villasının yerine yapılan malikane rekor fiyata satışa çıktı

Kenan Evren’in Muğla’nın Marmaris ilçesindeki eski villasının yerine inşa edilen ve kaba inşaat halindeki malikane 22 milyon TL'ye satışa çıktı.

Kenan Evren'in Muğla’nın Marmaris ilçesindeki eski villasının yerine inşa edilen ve kaba inşaat halindeki malikane 22 milyon TL'ye satışa çıktı.

Kenan Evren, Marmaris'teki villasının arsasını görevde olduğu 1986 döneminde metrekaresine 35 lira ödeyerek satın almıştı. 1990 yılında denize nazır arazisine bir villa inşa ettiren Evren, 1991'de ise biri kot altında kalan 3 katlı, 6 odası ve 2 salonu bulunan villasına taşındı.

2007 YILINDA VİLLADAN AYRILDI

Mart 2017’de rahatsızlanan Kenan Evren’in evi ve arsası emlakçıların ‘yarısı bile etmez’ demesine rağmen 975 bin Euro'ya satışa sunuldu. Üç yıl sonra fiyat 450 bin Euro'ya indirilmesine rağmen Kenan Evren’in hayatını kaybettiği Mayıs 2015'e kadar villaya alıcı çıkmadı.

900 BİN TL’YE YENİ ALICISINA SATILDI

Kenan Evren'in ölümünün ardından fiyatı daha da düşürülen bin metrekarelik arsadaki villa, Şubat 2016'da İstanbullu iş insanı Recep Ayhan'a satıldı. Tapu kayıtlarına göre villa ve arsa 900 bin TL’ye Recep Ayhan’ın oldu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞVURUSUYLA EVİ YIKTI

İş insanı Recep Ayhan, kentsel dönüşüm başvurusunun ardından aldığı evi yıktı ve malikane inşaatına başladı. Kabası biten inşaat, daha sonra İstanbul merkezli bir firmaya satıldı. Firma, üzerinde kaba inşaat halinde bir yapı bulunan taşınmazı, 22 milyon TL’ye satışa sundu.