EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kemerville'de satışlar başladı

Mega projeler ve altyapı yatırımlarıyla İstanbul'un gelişen yüzü haline gelen Kemerburgaz'da Gün İnşaat imzasıyla yükselen Kemerville'de satışlara başlandı.

Kemerburgaz ve Göktürk bölgesinde inşa ettiği projelerle bölgenin en büyük yatırımcılarından biri haline gelen Gün İnşaat, yeni projesi Kemerville'nin satışlarına 21 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilen lansmanın ardından başladı. 3. Havalimanı sayesinde gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi haline gelen Kemerburgaz'da 5 bin 100 metrekarelik alan üzerinde yükselen Kemerville projesinde büyüklükleri 130 metrekare ile 184 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1 ve 4+1 çatı ve bahçe dublekslerine yer veriliyor.

Toplamda 40 konutun yer aldığı Kemerville projesi şehir merkezine 20 dakika, Göktürk’e ise 5 dakika mesafede konumlandırılıyor. Alçak bloklardan oluşan yapısıyla butik bir yaşam şansı sunan projede daire fiyatları 390 bin dolar ile 700 bin dolar arasında değişiklik gösteriyor. 8 bloktan meydana gelen projeden daire sahibi olmak isteyenlere Ekim ayı sonuna kadar yüzde 10 indirim fırsatı sunuluyor.

Sosyal donatı alanları arasında 20 metre uzunluğunda açık yüzme havuzu, her daireye 2 araçlık otopark alanı, sosyal merkez, yürüyüş parkuru, fitness center, sauna ve yeşil alanlar bulunan proje, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 20 dakika, Atatürk Havalimanı'na 40 dakika, 3. Havalimanı'na 15 dakika, Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yoluna 10 dakika mesafede yer alıyor.

"Kemerburgaz, İstanbulluların kaçış noktası"

Toplantıda projeyle ilgili bilgi veren Gün İnşaat Genel Müdürü Yüksel Günver, "Kemerville projesi, inşaat sektöründe 22 yıllık deneyim ve birikimimizin sonucudur, bu proje yaptığımız çalışmalardan edindiğimiz kazanımların yansıması olacaktır." dedi.

Günver, "Kemerburgaz, yıllardır İstanbullular için kent merkezinin kaosundan bir kaçış olarak görülen, orman içinde ama şehre çok yakın bir yerleşim bölgesi. Temiz havası, ormanı, sakinliği ve konumuyla yeni bir yerleşim merkezi olarak ilgi çekmekte. Biz 2006 yılından beri yaptığımız tüm Kemerburgaz ve Göktürk projelerinde ölçek açısından butik bir yaklaşımı benimsedik. Daire adetlerinin 30-60 arasında değiştiği projelerde, büyük sitelerde birbirine yabancı kalan yaşayanların, kalabalık içinde deneyimledikleri yalnızlık, kopukluk gibi olumsuz duygularına alternatif bir yaşam modeli sunduk" sözleriyle devam etti.

Yüksel Günver, yeni projeleriyle ilgili bilgileri şöyle aktardı: “Komşuluk ilişkilerini destekleyen bu projede hem yaşayanların özel alanlarındaki mahremiyetine önem verdik hem de aralarındaki bağı güçlendirecek şekilde ortak alanlarda karşılaşmalarını destekleyecek kurgular geliştirdik. Kapı önü karşılaşmalarını, havuz başı sohbetlerini, özel balkonlar ve paylaşılan dış mekanlar arasındaki görsel iletişimi özellikle önemsedik.”

Arazinin yüzde 70'i yeşil alana ayrıldı

Proje Mimarı Dr. Suzan Sanlı Esin de, proje alanının yalnız yüzde 30’unu kaplayan bir yapılaşmaya dikkat çekerken, konut bloklarında göze çarpan iki unsurun ahşap kaplama ve cumbalar olduğunun altını çizdi. Kabuktaki hareketlerle sağlanan gölge-ışık oyunları ile mimari tasarımda farklılık yaratılmaya çalışıldığını, konutların dışarıya açılımı ve yeşil alanlarla kurulan güçlü ilişkileri ile adeta bahçeli evlerden oluşan bir mahalle kurgulandığını dile getiren Esin "Mimari tasarımda yalın, süslemeden uzak ama 3. boyuttaki hareketlerle özgünlük yakalamayı özellikle istedik. Kompozit malzeme gibi yapay yapı malzemelerinden uzak durup ahşabın sıcaklığını benimsedik. Yeşille bütünleştirmeye çalıştığımız bu kurguda ahşap kaplı ve beyaz yüzeylerin yanına sarı gibi çarpıcı bir renk de ekledik." dedi.