EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

KDV ve tapu harcı indiriminde süre resmen uzatıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gayrimenkul sektörünün beklediği müjdeli haberi verdi. KDV ve tapu harcı indirimleri 3 ay daha devam edecek.

Gayrimenkul sektörünün beklediği müjde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan geldi. Sosyal medyadan açıklama yapan Berat Albayrak, tapu harcı ve KDV indirimlerinin yeni yılda 3 ay süreyle devam edeceğini duyurdu.

TAPU HARCI İNDİRİMİ

Konut ve iş yerleri için ödenen tapu harçları yüzde 3 olarak hesaplanacak. 300 bin TL değerindeki bir daire için 6 bin TL alıcı, 6 bin TL satıcı olmak üzere toplamda 12 bin TL harç ödemesi yapılıyordu. İndirimle birlikte bu daire için 4 bin 500 TL alıcı, 4 bin 500 TL satıcı olmak üzere toplamda 9 bin TL harç ödemesi yapılacak.

Konut teslimlerindeki yüzde 18’lik KDV oranı ise yüzde 8 olarak hesaplanacak. 500 bin TL değerindeki bir daire yüzde 18 KDV ile satıldığı düşünüldüğünde indirim öncesi bu daireye 90 bin TL KDV ödenirken, indirimle birlikte 40 bin TL tahsil edilecek. İndirimde sürenin uzatılmasıyla birlikte ile 50 bin TL kâr edilmeye devam edilecek.