EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

KDV avantajı ve finansman kolaylığı ile The Mandarins 2. etaba rekor talep

Mandarins Gayrimenkul projesi The Mandarins'in 2.etap kentsel dönüşüme sağlanan KDV avantajı ve finansman kolaylığı rekor talep gördü.

Mandarins Gayrimenkul projesi The Mandarins Acıbadem projesinin 2. etabı KDV avantajı ve finansman kolaylığı ile yoğun talep aldı.

Mandaris Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen The Mandarins Acıbadem projesinin 2. etabı sağlanan finansman kolaylığı ve yüzde 1 KDV avantajı ile yüksek talep gördü. 12 bin metrekare alanda inşa edilen projede kentsel dönüşüme yüzde 1 KDV avantajı ve şirket içi finansman kampanyası ile satışa açıldı.

Mandarins Gayrimenkul de Avrasya Tüneli’nin Anadolu yakası çıkış noktasında hayata geçirdiği The Mandarins Acıbadem projesinin 2.etap ön taleplerinde konut sahibi olmak isteyenler kentsel dönüşüme sağlanan yüzde 1 KDV avantajı ve şirket içi finansman kampanyasına yoğun ilgi gösterdi ve projenin 2. Etabının ön satışına talep rekoru geldi.

Her bir daire için 100 talep

Mandarins Gayrimenkul Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Emin Can Aydın, son 10 günde toplam 22 bin 700 kişiyle görüştüklerini belirterek talep rekoru kırdıklarını söyledi. Aydın, “Satış fiyatları 380.000 TL ile 1.500.000 TL arasında değişen 2.etapta 622 daire bulunuyor ve her biri için 100 adet talep aldık. Projenin ulaşım araçlarına, hastanelere, eğitim kurumlarına ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne yakınlığı taleplerin artmasını sağladı. 1+1’den 5+1 dublekse uzanan seçeneklerin olacağı yeni etabımızdaki daireleri Ağustos 2020’de teslim edeceğiz. ” diye konuştu.

KDV avantajı yüzde 17 olacak

Kentsel dönüşümdeki yüzde 1 KDV oranı ve sundukları finansman kolaylıklarının talepleri rekor seviyesine ulaştırdığını ifade eden Emin Can Aydın, “Hükümetin konut alımını kolaylaştıran düzenlemesi Eylül sonunda sona eriyor ancak projemiz kentsel dönüşüm alanında olduğu için önceden de olduğu gibi satışlarımızda yüzde 1 KDV oranı uygulamaya devam ediyoruz. Konut alacaklar sektördeki gelişmeleri takip ediyor, indirim sona erdiğinde şu an kentsel dönüşüm dışındaki konutlara kıyasla yüzde 7 olan KDV farkı yüzde 17’ye yükselecek. 5 yıl sonra da yüzde 60 değerlendiğini görebilecekler” dedi.

Akasya AVM’nin yanında iki etap olarak inşa edilen proje, başta 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olmak üzere, Ünalan metrosu, Uzunçayır metrobüs durağı, Göztepe Medical Park Hastanesi, Doğa Koleji ve Doğuş Üniversitesi gibi önemli lokasyonlara yakınlığı ile de dikkat çekiyor.