EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kayı Holding'ten Cezayir'de lüks otel projesi

1991 yılından bu yana farklı alanlarda üretim yapan Kayı Holding’in inşaat ayağı Cezayir’in güneydoğusundaki Djanet’te lüks bir otel inşa edecek.

Müteahhitlikten, enerjiye; gayrimenkulden yatırım ve sağlığa kadar birçok farklı alanda hizmet veren ve üretim halinde olan Kayı Holding’in inşaat halkası Kayı İnşaat tarafından Cezayir’in güneydoğusunda yer alan Djanet şehrinde Djanet Otel ismi verilen üks bir otel projesi hayata geçirilecek.

İnşaat alanında dünyanın en büyük uluslararası inşaat şirketleri arasında yer alan Kayı Holding, yurt dışındaki projelerini hız kesmeden devam ettiriyor. Kayı Holding için önemli bir merkez olan Cezayir’de Djanet Otel Projesi’ni teslim eden şirket, böylece bölgedeki anahtar teslim taahhüt projelerine bir yenisini daha ekledi.

Ülkenin güneydoğusunda bulunan Djanet şehrinde tamamlanan proje 59,000 m2 arazi üzerinde konumlanıyor. Lüks otelin restoranları, kafeteryaları ve havuzu bulunuyor. Kayı İnşaat'ın Cezayir'deki iştiraki olan Bilyap İnşaat, projenin Mühendislik Tedarik İnşaat (EPC) anahtar teslim inşaatını üstlendi. Teslimi tamamlanan projenin resmi açılışı da geçtiğimiz günlerde yapıldı.

‘Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki büyüme trendi sürecek’

Cezayir’deki çok amaçlı projelerin yanı sıra ofis ve otel projeleriyle de faaliyet gösterdiklerini belirten Kayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz, “Kayı İnşaat olarak 2007 yılından bugüne kadar sürekli olarak dünyanın en büyük uluslararası inşaat şirketleri arasında yer alıyor, dünyanın birçok ülkesindeki projelerle sektörümüzde fark yaratıyoruz. Bu kapsamda şirketimiz için önemli bir merkez olan Cezayir’de hayata geçirdiğimiz son projemiz Djanet Otel Projesi ile birlikte ülkede tamamladığımız anahtar teslim taahhüt projelerine bir yenisini daha ekledik. Önümüzdeki dönemde de faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki kamu ve özel sektör kuruluşlarıyla işbirlikleri yaparak, büyüme trendimizi sürdüreceğiz,” dedi.

Kayı İnşaat’ın ana faaliyetleri arasında endüstriyel inşaatlar, rezidans ve konut kompleksleri, ofis binaları, alışveriş ve eğlence merkezleri, otel binaları, eğitim kuruluşları, sağlık kampüsleri, enerji ve diğer altyapı projelerinin inşaatları bulunuyor. Kayı İnşaat, Türkiye, Rusya, Cezayir, Kazakistan, Türkmenistan, Litvanya, Bulgaristan, Irak ve Libya gibi ülkelerde faaliyet gösteriyor.