EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Katarlılar Türkiye’de gayrimenkul fonu kurdu

Katar devlet fonu iştiraki Qinvest Portföy Yönetimi, Türk şirketi Re-pie ile beraber Gayrimenkul Yatırım Fonu kurdu. Fon, döviz bazlı ticari mülklere yatırım yapacak.

Katar devlet fonu iştiraki Qinvest Portföy Yönetimi, Türk şirketi Re-pie ile beraber Gayrimenkul Yatırım Fonu kurdu. Türkiye'de SPK lisanslı Qinvest Portföy Yönetimi ile Türk şirketi Re-pie ile birlikte kurulan fon, alternatif fon pazarında kurucu ve yöneticinin farklı olduğu ilk fon olma özelliği taşıyor.

DÖVİZ BAZLI MÜLKLERE YATIRIM YAPILACAK

Sabah Gazetesi’ndeki haberde, fonun SPK tarafından onaylanan iç tüzüğüne göre döviz bazlı kiracısı olan ticari mülklere yatırım yapılacağı belirtildi. Gayrimenkul yatırım fonu, hem Katarlı hem de Türk yatırımcılara önemli getiriler sağlayacak.

FON YABANCI YATIRIMCILARI ÇEKECEK

Re-pie Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Emre Çamlıbel, konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Bu fon ile daha fazla yabancı kurumsal yatırımcıyı Türkiye’ye çekmeyi planlandıklarını belirten Çamlıbel, “Düzenli kupon ödemeleri ile yatırımcı bazımızı genişletmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

DOĞRUDAN YABANCI YATIRIMCIYI ÜLKEYE ÇEKECEK

Emre Çamlıbel, kur hareketleriyle Türkiye gayrimenkul pazarının canlandığını belirtti ve “[Ülkeye] doğrudan yabancı yatırımcı çekeceğiz” ifadelerini kullandı.