EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

KASTEXPO için geri sayım başladı

Türkiye’nin ilk ve tek resmi genel şehir fuarı olan KASTEXPO için geri sayım başladı. Fuar 27-30 Aralık’ta ziyaretçilerini ağırlayacak.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 2017 yılı resmi fuar takviminde Türkiye’nin ilk ve tek resmi şehir fuarı olma özelliği ile dikkat çeken ve Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kastamonu Sanayi ve İş Dünyası Fuarı (KASTEXPO) 27-30 Aralık 2017 tarihleri arasında kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yeşilköy’de bulunan İstanbul Fuar Merkezi’nin (İFM) 9 ve 10. salonlarında ziyaretçilerini ağırlayacak fuara, 30 farklı sektörden yaklaşık 200 firmanın katılımı bekleniyor. Fuara, aralarında Kastamonu Entegre, İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş, Tosyalı Holding, Teksan Jeneratör, Dalgakıran Kompresör, Reis Gıda, Yılmaz Redüktör ve Elvan Group… gibi kendi sektörlerin öncü firmaları katılıyor.

“Yüzde 80 doluluk oranına ulaştı”

Dört gün sürecek olan etkinliğin ekonomik güç birlikteliğinin yanı sıra Kastamonu sosyal, kültürel ve bölgesel gücünü ön plana çıkaracağına dikkat çeken KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, “ Hemşerilerimiz küresel gelişmelerin etkisine rağmen ülkemiz ekonomisinin büyümesine ve gelişmesine destek sağlıyorlar. Bu tutumlarının en güzel örneği de KASTEXPO’da yaşanıyor. Türkiye’nin ilk genel şehir fuarı KASTEXPO’nun düzenlenmesine az bir süre kalmasına rağmen stantların yüzde 80 doluluk oranına ulaşması hemşerilerimizin ekonomiye can suyu olduklarının kanıtıdır.” dedi.

KASİAD himayesinde düzenlenen KASTEXPO’nun 2017’nin son diliminde gerçekleşecek olmasının dünya ülkelerine de mesaj olduğunu vurgulayan Ayhan Aslan, “ Bu yıl 27-30 Aralık tarihleri, gücümüzü ispat edip 2018’e umutla gireceğimizin, bölgesel ve küresel güçlere karşı dik duracağımızın göstergesi olacak” diye konuştu.

“İstanbul ve ülke ekonomisinde söz sahibiyiz”

Konuşmasında İstanbul başta olmak üzere ülke ekonomisin de söz sahibi Kastamonulu şirketlerin olduğuna vurgu yapan Aslan, her biri kendi sektöründe dev olan sanayi kuruluşlarının varlığından ve KASTEXPO’da katılımcı olmalarından son derece mutlu olduklarını söyledi. Aslan, “İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından üretimden satışların baz alındığı değerlerle hazırlanan ve ‘Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu’ listesinde Kastamonulu 10 şirketlerimizin oluşu ve bunlarının tamamının da Kastamonu Sanayi ve İş Dünyası Fuarı’nda yer almaları da ayrıca gurur vericidir” dedi.