Sinpaş Gökorman
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Gökorman İstanbul Anadolu / Ümraniye 359.000 TL - 1.665.000 TL Proje Detayı
Meydan Ardıçlı
2 Yıl Sonra Teslim
Meydan Ardıçlı İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Propa Vista
1 Yıl Sonra Teslim
Propa Vista İstanbul Anadolu / Kartal 380.000 TL - 649.000 TL Proje Detayı
Vadi Koru
1 Yıl Sonra Teslim
Vadi Koru İstanbul Avrupa / Sarıyer 590.000 TL - 1.900.000 TL Proje Detayı

Kastamonu, konut fiyat artışında İstanbul'u solladı

Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle hazırlanan REIDIN Emlak Endeksi Temmuz ayı raporuna göre, Türkiye'de satılık konut fiyatlarının en çok arttığı şehir Kastamonu oldu.

REIDIN Emlak Endeksleri Temmuz ayı raporuna göre, Türkiye'de Temmuz ayında konut fiyatlarının en çok arttığı il yüzde 2,26 ile Kastamonu oldu, onu Balıkesir takip etti. Aylık bazda kiraların en çok yükseldiği şehir ise yüzde 2,26 ile Aydın olurken, Aydın'dan sonra kiraların en çok arttığı bir diğer il ise Muğla olarak belirlendi.

Yeni konut satışlarında azalma yaşandı

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksine göre, Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 0.29 oranında azalış gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6.05 oranında ve endeksin başlangıç dönemi olan 2010 yılı Ocak ayına göre ise yüzde 69.90 oranında artış gerçekleşti.

En uzun amortisman süresi Aksaray'da

Amortisman süresi bakımından, satın alınan evlerin kiraya verildiğinde alış fiyatını en kısa sürede çıkarabildiği illerin başında 13,3 yıl ile Aydın gelirken, amortisman süresinin en uzun olduğu şehir 23,7 yıl ile Aksaray olarak gerçekleşti.
Yıllık brüt kira getirisi bakımından en yüksek getiri oranı Aydın’da görülürken, en düşük getiri oranına sahip ilimiz Aksaray olarak gerçekleşti.