EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kartal’daki Eczacıbaşı Sitesi’nde dönüşüm için ilk adım atıldı

Kartal’daki Eczacıbaşı Sitesi’nde kentsel dönüşüm için ilk adım atıldı. 4 bina ve toplam 80 bağımsız bölümden oluşan sitede yıkım başladı.

Kartal Belediyesi’nin “Dönüşümde Kartal Modeli” adı altında hayata geçirdiği yerinde dönüşüm çalışmaları başladı. Yeni Akit Gazetesi’nde yer alan habere göre; Kartal Belediyesi’nin depreme dayanıksız, ekonomik ömrünü tamamlamış binaların depremlerde can ve mal kaybına neden olmaması için başlattığı “Deprem ve Yerinde Dönüşüm Projesi” kapsamında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

ECZACIBAŞI SİTESİ'NDE YIKIM BAŞLADI

Orhantepe Mahallesi Kampyolu Caddesi’nde yer alan 12 bin 540 ada 2 parsel üzerine kurulu 5’er kattan oluşan 4 bina ve toplam 80 bağımsız bölümden oluşan Eczacıbaşı Sitesi'nde dönüşümün ilk adımı için yıkım başladı.

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, yıkım törenine katıldı. Türkiye’de kentsel dönüşümü Kartal Belediyesi’nden daha başarılı yapan bir belediye olmadığını söyleyen Altınok Öz; “Bunda hiç mütevazı olamayız. Bakanlık da bizi örnek olarak gösteriyor. Bu noktaya gelmemizi sağlayan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunarım” şeklinde konuştu.

“BU SİTEDE ACI VE TATLI ÇOK HATIRAMIZ VAR”

Eczacıbaşı Sitesi’nde yaşayan 72 yaşındaki Neslihan Mısırlıoğlu, kentsel dönüşüm ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Siteye geldiklerinde kızının bir, kendisinin ise 35 yaşında olduğunu söyleyen Neslihan Mısırlıoğlu; “Binanın üçüncü katına kiracı olarak geldik. Daha sonra dördüncü bloktan daire aldık. Geri dönüşümden memnunuz. Çünkü bu evler eski yapılar olduğu için tehlike arz ediyordu. Binamızda çatlaklar vardı. Çok şükür bu günleri de gördük” ifadelerini kullandı.