Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Locamahal Veliefendi
3 Yıl Sonra Teslim
Locamahal Veliefendi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu 645.000 TL - 1.800.000 TL Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

“Kartal, yatırımcılara yüksek prim avantajı sunuyor”

Çukurova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son, Kartal’ın son dönemlerde yatırımcılara yüksek prim avantajı sunduğunu ifade etti.

Konut sektörünün birçok yatırımına ev sahipliği yapan Kartal, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Anadolu Yakası’nın Maslak’ı, Levent’i olma yolunda ilerleyerek yeni cazibe merkezi haline dönüşen Kartal; konumu, hızlı gelişimi ve yeniden yapılanmaya elverişli alanları itibariyle İstanbul’da değeri en fazla artan bölgelerin başında geliyor. Son dönemde konut fiyatlarının artış trendinde olduğu Kartal’ın önümüzdeki birkaç yıl içinde çok daha hızlı bir ivme ile gelişme kat edeceğine ve değerleneceğine dikkat çeken Çukurova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son, prim potansiyeli yüksek bölgelerin ve projelerin yatırımcılarına büyük kâr sağlayacağının altını çizdi.

Merkezi lokasyon ve ulaşım kolaylığı

Kartal’ın deniz, hava ve karayolu açısından İstanbul’da ulaşımı en kolay bölgelerden biri olduğunu vurgulayan Tamer Son, sözlerini şöyle sürdürdü; ‘’Kentsel dönüşüm projelerinin hızlanması, Adliye Sarayı ve metronun gelişiyle birlikte gelişen Kartal, konut sektörüne yatırım yapmak isteyenler için oldukça çekici bir konuma geldi. Sabiha Gökçen Havalimanı, Osmangazi Köprüsü gibi önemli lokasyonlara yakınlığının yanı sıra deniz otobüsü, hızlı feribot, Marmaray, metro gibi ulaşım merkezlerinin tam merkezinde olması nedeniyle Anadolu Yakası’nın en prestijli ilçelerinin başında yer alan Kartal, 2016 yılında açılan Yakacık-Adnan Kahveci, Pendik ve Tavşantepe hatları ile yakın çevresine olan ulaşımın kolaylaşmasıyla daha da değerlendi.”

Hızla kiralanan, satılan ve keyifle oturulan daireler

İlçenin hızla gelişmesi ve sanayi imkânlarının artmasıyla beraber gelir düzeyi ve istihdam oranının da yükseldiğini belirten Son; ‘’Adalet Sarayı ile birlikte Kartal’daki beyaz yakalı çalışan nüfusu arttı. Ayrıca çok sayıda hastane nedeniyle sağlık sektörü çalışanlarının, okullar nedeniyle de öğretmenlerin ve çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge haline dönüştü. Dolayısıyla, Kartal’dan yatırım amaçlı konut alanların daireleri çok hızlı bir şekilde kiraya verilebilir ya da istenildiğinde değerinde ve çok kısa sürede rahatlıkla satılabilir” diye konuştu. Kartal’ın Gebze bölgesinde çalışanlar için de cazip bir konumda olduğunu hatırlatan Son; alışveriş merkezleri ve sosyal olanaklar açısından zengin olması nedeniyle yatırımın yanı sıra oturum amaçlı konut arayanlar tarafından da ilgi gördüğünü vurguladı.