EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Karaköy’ün yüzer iskelesi yerine taşındı

Karaköy’ün İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yeni yapılan yüzer iskelesi yerine yerleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yaptırılan Karaköy`ün yeni yüzer iskelesi yerine taşındı. Meydana gelen şiddetli lodos yüzünden yaklaşık 10 yıl önce tamamen kullanılamaz hale gelen İstanbul Karaköy yüzer iskelesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yeniden yapılarak sahildeki yerine konumlandırıldı.

İstanbul Tuzla’da yer alan Tuzla Tersanesi’nden Kıyı Emniyet Müdürlüğüne ait olan botlar yardımıyla Haliç Tersanesi’ne nakledilen Karaköy yüzer iskelesinin iç tasarımı yapılarak gerekli olan her şeyi eklendi.

Tuzla Tersanesi’nden sonra Haliç Tersanesi’ne getirilerek son rötuşları da hızlıca tamamlanan Karaköy İskelesi güvenli bir şekilde yerine yerleştirildi.

Karaköy’ün yeni yüzer iskelesi Haliç Tersanesi’nden römorkörler yardımıyla yeni yerine taşınırken Haliç Metro Köprüsü, Atatürk Köprüsü, Galata Köprüsü İBB çalışanları ve İstanbul Trafik polisleri ile trafiğe geçici süreliğine kapatıldı.

Ardından her iki taraftan akış sağlanarak botların güvenli bir şekilde geçişi gerçekleştirildi. Son rötuşları yapılan Karaköy’ün yeni yüzer iskelesinin eksiklerinin giderilmesinin ardından kısa sürede hizmete hazır getirilmesi hedefleniyor.

Kısa süre içerisinde yeniden hizmete açılması beklenen Karaköy yüzer iskelesi 10 yıl önce meydana gelen şiddetli kasırgada tamamen kullanılmaz hale gelmişti. Tuzla Tersanesi'nde yapım aşamaları süren yüzer iskele kaba inşaatından sonra Haliç Tersanesi'ne taşınmıştı. Taşınma işlemi sırasında deniz botları kullandı. İskelenin taşınma işlemleri havadan ve karadan görüntülenmişti. Son olarak yerine yerleştirilen yüzer iskelenin çok kısa bir süre içinde tüm işlemlerinin tamamlanarak yeniden vatandaşa hizmete açılması bekleniyor.