Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Karaköy’ün yeni akıllı ve yüzer iskelesi hizmete açıldı

İstanbul Karaköy’de 2008 yılında şiddetli lodos nedeniyle denize gömülen iskelenin yerine yeni Karaköy Yüzer İskele ilk seferlerini yaptı.

Hizmete açılan yeni yüzer iskele sayesinde hat yeniden işlerlik kazandı. 10 yıl önce İstanbul’da meydana gelen şiddetli lodos nedeniyle denize batan ve uzun süredir kullanım dışı olan Karaköy iskele hattı için yeni yüzer iskele tasarlandı. Uzun zamandır çalışmaları devam eden Karaköy Yüzer İskelesi sonunda seferlerine başladı.

Karaköy’ün yeni akıllı yüzer iskelesi ilk yolcularına hizmet verdi bile! Hem Tuzla Tersanesi’nde hem Haliç Tersanesi’nde yapılan çalışmalarla tasarlanan ve akıllı yüzer iskele olarak inşa edilen iskele, iki yanda ve bir adet de önde olmak üzere toplam 3 geminin aynı anda yolcu indirip bindireceği şekilde dizayn edilerek hizmete sunuldu.

Tek seferde on geminin bağlanabileceği şekilde tasarlanan Karaköy’ün yeni akıllı ve yüzer iskelesi toplam 3 kattan meydana geliyor. İskelenin uzunluğu 81 metreyi bulurken genişliği ise 27,60 metre. Riskli durumlarda balast suyunun dışarı atıp dengeli hale gelmesini sağlayabilecek balast suyu borulaması ve hidrolik uzaktan kumandalı valf sistemi bulunuyor.

Karaköy Akıllı Yüzer İskele ’de tanklarda su seviyesini gösteren alarm sistemi yer alıyor. Karaköy’ün akıllı teknolojiler ile donatılmış yeni yüzer iskelesinde elektrik kesintisi olduğunda devreye girecek 2 adet jeneratöre de yer veriliyor. Yeni Karaköy İskelesi’nde kütüphane, kafeterya, geniş bekleme salonlarına da yer verilerek kapsamlı bir hizmet sunuluyor.