EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kara Kartal yuvaya geri dönmeye hazırlanıyor

Beşiktaş camiasının 4 yıldır beklediği Vodafone Arena'da açılışa sayılı günler kaldı. 11 Nisan açılacak statta ilk maç ise Bursaspor ile yapılacak.

Stat açılış tarihinin açıklanması amacıyla bugün Vodafone ve Beşiktaş tarafından ortak bir basın toplantısı düzenlendi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Vodadone İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt'ün ev sahipliği yaptığı toplantıda stadın 11 Nisan'da Bursaspor ile oynanacak maçla beraber açılacağını açıklandı.

"Yeni stadımızda şampiyon olacağız"

"Eve Dönüyoruz" sloganı ile yapılan basın toplantısında konuşan Fikret Orman, "Geri sayım başladı. İnşallah bu geri sayım aynı zamanda şampiyonluk geri sayımı da olur. Yeni stadımızda şerefiyle oynayıp hakkıyla kazanan bir takım olacağız" dedi.

Vodafone Arena Stadı'nın eşsiz bir eser olduğunu ifade eden Vodafone İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt ise "Eşsiz ve estetik bir stat burası. Vodafone Arena sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın sayılı statlarından biri olacak diye konuştu.

Çimlere 12 milyon TL harcandı

Vodafone Arena için çok büyük yatırımlar yapıldığını belirten Orman, “Eksi 4, 5 seviyelerine indik. Günde 1 milyon kişinin etrafında dolaştığı yerden 85 kamyon malzeme çıkardık ve tekrar doldurduk. İnanılmaz derecede zor bir inşaattı. Hamd olsun sonuna doğru geldik. Burası bir saray artık. Burayı bir cazibe merkezi haline getirdik. Dışına her yerine çok özendik. Yaklaşık olarak stadın bitimiyle beraber 350 milyon TL civarında masraf ettik. Vodafone ve diğer sponsorların desteği ile neredeyse 400 milyonu bulan bir yatırım gerçekleştirmiş olduk. Sadece çim uygulamasına 12 milyon TL harcadık. Güvenlik yatırımlarına 20 milyon lira para harcadık. Her konuda özel bir stat. Engelli kardeşlerimiz için de inanılmaz şeyler yaptık” diye konuştu.

"Vodafone Arena'nın Avrupa'da bir örneği daha yok"

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ise "Sadece Beşiktaş camiası değil, tüm İstanbul’a bir eser kazandırmak istedik. 2 haftada bir maçların olduğu değil, 365 gün İstanbullular tarafından kullanılabilecek. Uluslararası etkinliklere ve maçlara ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin ilk ve en akıllı stadyumu. Vodafone Türkiye olarak, dijital Türkiye’nin abidesi olarak inşa etme hayalimiz vardı. Teknoloji yönünden Avrupa’da da bir örneği yok. 50 bin kişinin aynı anda internet bağlantısı kurabileceği altyapı gerçekleştirdik. İnternet altyapısı için 142 bin metre kablo kullanıldı. Vodafone Arena uygulamasını başlattık. Taraftarlar uygulama ile sürekli stadla bağlantı kurabilecek. 3 kamera ile 2.5 yıldır ara vermeden kayıt alıyoruz, bunları 6 farklı diskte saklıyoruz, 13 terabaytlık bir yer kaplıyor. Sezon bitiminde çok büyük uluslararası konser ve yerel konser yapılacak." dedi.