EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kanal İstanbul'un adı yetti, yatırımcı Silivri'ye aktı

Kanal İstanbul'un olası güzergahları arasında gösterilen Silivri'de konut fiyatları 2 yılda yüzde 80 oranında prim yaptı.

İstanbul'a 1 saat uzaklıkta olması ve bakir alanlarının bulunması sebebiyle konut yatırımcısının ilgisini çeken Silivri'de konut fiyatları yükselmeye devam ediyor. Özellikle son 4 ayda arsaların fiyatlarında büyük bir hareketlilik olduğunu belirten Altın Emlak Silivri Temsilcisi Orhan Yazıcı, "Silivri, metrobüs hattının hızla uzatılmasıyla beraber artık sayfiye bölgesi olarak görülmekten çıktı. Kanal İstanbul lokasyonunda olmasıyla beraber özellikle A Plus nitelikteki inşaat firmalarının büyük ilgisini çekmeye başladı. Özellikle Silivri’nin köyleri Kanal İstanbul’un etkisiyle en hareketli dönemlerini yaşıyor" dedi.

Silivri'de en çok prim yapan bölgelerin Ali Paşa, Ortaköy ve Gazitepe olduğunu belirten Yazıcı, "Bu bölgeler 2 yıl içinde yüzde 80 oranında prim yaptı. Silivri, yalnızca Kanal İstanbul güzergahında olmasıyla değil bakir alanlarıyla da dikkat çeken bir bölgedir. Öyle ki Hadımköy gibi sanayi merkezlerine yakınlığının yanı sıra, İstanbul’un köklü merkezlerine de maksimum 1 saat uzaklıkta olmasıyla öne çıkıyor. Her bütçe aralığında en karlı yatırımların adresi olarak da dikkat çekiyor. 2017 sonuna gelindiğinde şekillenmesini büyük ölçüde tamamlayacak ve o dönemde de değerini en az yüzde 70 oranında artırmış olacaktır." diye konuştu.