EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kanal İstanbul’da son aşamaya gelindi

Kanal İstanbul'da son aşamaya gelindi. Projenin ÇED raporu ile zemin etüt çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na teslim edildi.

Kanal İstanbul projesi ihalesinde son aşamaya gelindi. Hürriyet Gazetesi’nden Eray Görgülü’nün haberine göre; Kanal İstanbul projesinin tamamlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu ile zemin etüt çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na teslim edildi.

İHALE KASIM AYININ SONUNDA GERÇEKLEŞECEK

Kanal İstanbul’un ihalesi Kasım 2018’in sonunda gerçekleşecek. İhale çalışmaları devam eden Kanal İstanbul’un zemin etüt projesi işini geçen yıl 35 milyon TL bedelle alan Yüksel Proje Uluslararası Şirketi, çalışmasını tamamladı. Raporlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na teslim edildi. Bakanlık bünyesindeki Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü yetkililerinin etüt çalışması üzerinde incelemeleri devam eden Kanal İstanbul’un fiziki taslağı da tamamlandı.

DEPREMSELLİK ÇALIŞMALARI YAPILDI

Deprem kuşağındaki Türkiye’nin göz önüne alındığı çalışmalarda; Kanal İstanbul projesinin geçeceği güzergahta 100, 500, 2 bin 400 yıllık depremsellik çalışmaları yapıldı. Bu kapsamda Kanal İstanbul’un kaç şiddetinde depreme dayanacağı, Karadeniz-Marmara arasında rüzgâr verileri çalışması, zemin ve jeolojik durumu ve deprem kaynaklı tsunami olasılığı incelendi.

Kanal İstanbul projesine ait tamamlanan ÇED raporunun yakın bir zamanda kamuoyuna açıklanması bekleniyor.