EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kanal İstanbul Projesi’nde yatay mimari esas alınacak

Murat Kurum, Kanal İstanbul’da yatay mimarinin esas alınacağını açıkladı. Çevre dostu ve afet riskini bertaraf eden sağlıklı ve güvenli yaşam alanları planlanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye'nin çılgın projesi Kanal İstanbul ile ilgili açıklamalar yaptı. Kanal İstanbul Projesi’nin planlama çalışmalarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sürdürüldüğünü hatırlatan Murat Kurum, projenin hayata geçirilmesi amacıyla alanın doğal, tarihi ve kültürel değerleri gözetilerek hazırlanacak imar planları ile yeni şehircilik vizyonuna uygun yaşam alanlarının inşa edileceğini ifade etti.

Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi’nde yatay mimarinin esas alınacağının altını çizdi ve ekledi: “İnsan ölçeğinde, kadim değerlerini koruyan çevre dostu ve aynı zamanda afet riskini bertaraf eden sağlıklı ve güvenli yaşam alanları planlanacaktır.”

MİLLET BAHÇELERİ İHTİYACI KARŞILAYACAK

Halkı doğa ile ilişkilendiren, rekreasyon ve sosyalleşme gibi ihtiyaçları karşılayan büyük yeşil alanların yer aldığı Millet Bahçeleri çalışmalarına da değinen Murat Kurum, İstanbul genelinde yapılacak Millet Bahçelerinin büyüklüğünün şu an itibarıyla yaklaşık 14 milyon metrekare olduğunu söyledi. Bakan Kurum, bunun İstanbul'da kişi başına düşen yeşil alan miktarının yaklaşık yüzde 10 artması demek olduğunu ifade etti.

Ankara'da yapılacak Millet Bahçeleri ile mevcuttaki aktif yeşil alan büyüklüğünün yüzde 6 artırılacağını belirten Murat Kurum, ilk 100 günde 33 adet Millet Bahçesi çalışmalarına başlandığını ve bunlardan 5’inin İstanbul'da açıldığını hatırlattı.

Murat Kurum, hedeflerinin her ilde ne az bir Millet Bahçesi’nin yapılması olduğunu da sözlerine ekledi.