Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Kanal İstanbul ihalesine yerli ve yabancı yatırımcıdan büyük ilgi

Kanal İstanbul’un etüt proje işlerini tamamladıklarını açıklayan Cahit Turhan, ihaleye hem yerli hem de yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini ifade etti.

2018 Yılı Değerlendirmesi ve 2019 Yılı Hedefleri’ne ilişkin, düzenlenen basın toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Ulusal Kamu Entegre Veri Merkezi fizibilitesini bu yıl tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti. Şu ana kadar ihtiyaç analizi ve stratejik plan raporları, kavramsal tasarımın bitirildiğini ve bundan sonraki süreçte de ayrıntılı tasarım, mimari proje ve uygulama projesi hazırlık süreçlerinin devam edeceğini belirten Cahit Turhan, yurt içindeki ve dışındaki yatırımcılardan Kanal İstanbul ihalesine çok fazla ilgi gösterildiğini söyledi. Bakan Turhan, ihaleye çıkıldığında da aynı ilgilinin devam etmesi temennisinde bulundu.

ETÜT PROJE İŞLERİ TAMAMLANDI

Kanal İstanbul’un etüt proje işlerini bitirdiklerini ifade eden Cahit Turhan, Kanal İstanbul projesiyle Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin hükümlerini ihlal etmeden ikinci bir kapı, su yolu açılmış olacağını söyledi. ÇED Raporu’nun onaylanmasını beklediklerini söyleyen Bakan Turhan; “Bunun ardından ihale ilanına çıkacağız” şeklinde konuştu.