EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kanal İstanbul güzergahındaki konut fiyatlarında rekor artış

Kanal İstanbul projesinin güzergahı Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu olarak açıklandı. Haberin ardından bölgede bulunan konut fiyatlarında rekor artışlar yaşandı.

Uzun süredir merak konusu olan ve gündemi meşgul eden Kanal İstanbul'un güzergahı sonunda açıklandı. Resmi güzergah bilgilerinin Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu şeklinde açıklanmasının ardından bölgedeki konut ve arsa fiyatalrında son 7 yıl içinde yüzde 3200'ü aşan rekor artışlar yaşandı.

Kanal İstanbul'un geçtiği güzergâhta Emlak Konut'un 23 bin konutluk stoğu bulunuyor.

Güzergahtan geçen arsa ve konut fiyatlarında rekor artışlar meydana geldi.

O bölgelerde geliştirilen projeler de dikkat çekiyor. Özellikle Emlak Konut GYO'nun projenin geçtiği yerlerde birçok arazisi ve projesi bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bu proje sadece bir Kanal İstanbul işi değil. Etrafındaki yerleşim alanları, üniversiteler, sosyal alanlar ve metro yatırımları ile bir uydu kent kuruluyor. 4-5 katlı düşük yoğunluğun hakim olduğu bir yer olacak.” dedi.

Kurum ayrıca Emlak Konut GYO'nun bu mega proje açıklanmadan önce bölgedeki potansiyeli görerek bölgeye yatırım yaptığını belirttti.