EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Kamu bankalarından düşük faizli 'imar kredisi' imkanı!

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından imar affı başvurularında oluşan nakit ihtiyaçları için imar barışı kredisi temin ediliyor.

Yurt genelinde 15 milyona yakın kayıt dışı yapının kayıt altına alınmasını sağlayan imar barışı için başvurular tüm hızıyla alınmaya devam ediyor. Başvurular 1 milyon seviyesine yaklaşmışken üç büyük kamu bankasından da imar barışı kredisi müjdesi geldi. İmar barışı başvurularından sonra alınacak olan yapı kayıt belgesi ödemeleri için vatandaşlardan istenen tutarın temin edilebilmesi için 60 aya kadar 100 bin TL'ye kadar olan kredi alımlarında düşük faiz imkanı sağlanacak.

Yaklaşık 13 milyon kayıt dışı yapıyı ve 15 milyona yakın vatandaşı ilgilendirecek olan imar barışı kredi başvuruları tüm hızıyla devam ediyor.
Türkiye’nin üç büyük kamu bankası Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ta imar barışı kredisi veriliyor. Vatandaşların imar affı başvuruları sürecinde oluşabilecek nakit ihtiyaçlarının karşılanması için geliştirilen kredi türünde faiz oranlarını sizler için derledik. Hangi banka ne kadar süreliğine yüzde kaç faizle kredi veriyor?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yapılan bir açıklamayla Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın imar barışı sürecinde yapı kayıt belgesi ücretlerinin kolaylıkla ödenebilmesi için imar barışı kredisi yardımı yapıyor.

Üç büyük devlet bankasından uygun vade oranları ile imar barışı kredisi veriliyor. Kredi hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 31 Ekim 2018 tarihine kadar e-devlet üzerinden yapması gerekiyor.

Ardından başvuru sahiplerinin İmar Barışına konu tahakkuk tutarları kadar finansman ihtiyaçlarını Vakıfbank, Halkbank ya da Ziraat Bankası’ndan 60 aya kadar vade seçenekleriyle yüzde 1,33’den başlayan faiz oranları ile kredi olarak temin edebilecekler.

İmar Barışı Kredisi Vade ve Faiz Oranları

  • • Tutar 0-20.000 TL 20.000.-100.000 TL100.000 TL üzeri olanlarda geçerli olmak üzere,
  • • Aylık Faiz oranı 1,33 1,48 1,65
  • • Yıllık Faiz Oranı 15,96 17,76 19,8 (Bu faiz oranı değerleri 60 aya kadar olan kredi talepleri için geçerlidir.)