Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Locamahal Veliefendi
3 Yıl Sonra Teslim
Locamahal Veliefendi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu 645.000 TL - 1.800.000 TL Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

"Kampanyalar sektör ve vatandaş açısından oldukça olumlu"

Epos Gayrimenkul Danışmanlık Ve Değerleme Kurucu Ve Yönetici Ortağı Neşecan Çekici, "Kampanyanın uzun vadeli etkileri bugünden hesaplanmalı" dedi.

Epos Gayrimenkul Danışmanlık Ve Değerleme Kurucu Ve Yönetici Ortağı Neşecan Çekici konuya dair yaptığı açıklamada şunlara değindi:

“Yaşanan süreçte ülke ekonomisi açısından önem arz eden inşaat sektörü paydaşlarının "kampanyayı" top yekün destekliyor olması son derece olumlu bir gelişmedir. Kampanya; kamuoyu nezdinde konuta ulaşılabilirliği desteklerken sektörün hareketliliğini ve motivasyonunu da ivmelendirecektir.

Ancak süreçte dikkat edilmesi gereken bir kaç unsura değinmek isterim. Özellikle çalışmaların "ulusallık" ve "dönemsellik" vurgusu içinde yapılandırılması önemlidir. Diğer yandan gelecek dönem aksiyon planı ve yol haritasının da bugünden belirlenmesi önem taşır.

Konut sektörü alıcıları üzerinde uzun vadede sektörü zora sokan satış modelleri kapsamında bir beklenti yaratılmaması gerekir. %0.70'lik oran ve 120 aylık vade konusunda ise "kısa süreli bir kampanya ve bir geçiş dönemi faiz oranı" söyleminin altı çizilmelidir. Aksi takdirde önümüzdeki dönemde tabela faiz oranlarından alıcıyı bankaya yönlendirme zorluğu yaşanabilir.

Geleceğe hizmet eden bu ve benzeri modeller geliştirici tarafında "katlanılabilir, zorlamayan, sürdürülebilir, fonlayan ve gerekli durumlarda fonlatan, metrekare fiyatlarını suni yükseltmeyen" vb şeklinde olmalıdır. Bunlara ek olarak, Sektör STK'larının, “orta ve uzun dönemli hareketleri” farklı modellerle de şimdiden bir araya gelerek planlamasında yarar görüyorum. Sektörün ortak akıl ve bir olma yaklaşımının kampanyayı başarıya ulaştıracağı dair inancımız tamdır.

20 yıldır sektöre hizmet veren EPOS olarak üzerimize düşen bir vazife olduğunda içtenlikle yapacağımızı vurgularken kampanyanın hepimize hayırlı olmasını dilerim."