EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İzmir’den konut kampanyasına destek geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğündeki konut kampanyasına İzmirli firmalardan destek geldi. Birçok firma konutta faizleri yüzde 0.98’e çekti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde başlatılan “Türkiye için Kazanç Vakti” konut kampanyasına İzmir’deki sektör temsilcilerinden destek geldi. Milliyet Gazetesi’ne konuşan Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kalı, kampanyanın mevcut stokları eritmek için doğru bir hareket olduğunu ifade etti.

KENAN KALI: SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇACAK

Tapu harcının sıfırlanması, faiz ve KDV oranının düşürülmesi ve bunların kalıcı hale getirilmesi gibi uygulamaların sektörün önünü açacağını belirten Kenan Kalı, “Gözde Grup olarak bu kampanyaya destek veriyoruz ve 60 ay vadeli yüzde 0.98’lik faiz oranıyla konut satışı gerçekleştiriyoruz” açıklamasında bulundu.

MÜNİR TANYER: SATIŞLARIN ARTMASI EKONOMİYİ OLUMLU ETKİLEYECEK

Kampanya ile sektörün ivme kazanacağını ifade eden Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, “Konut satışlarının artması büyüyen bir etkiyle ekonomiyi de olumlu etkileyecek” dedi.

BEKİR DALAY: KAMPANYANIN PSİKOLOJİK ANLAMDA OLUMLU ETKİLERİ OLACAK

Yüksek banka kredisi faizlerinin vatandaşları konut alımından uzaklaştırdığını belirten Libertas Kurucusu Bekir Dalay, “Günümüzde birçok insan kredi çekerek konut alma yoluna gidiyor. [Konut kampanyasının] psikolojik anlamda olumlu etkileri olacaktır” diye konuştu.

KONUTTA FAİZ 0.98’E SABİTLENDİ

31 Ekim’e kadar sürecek konut kampanyasına Emlak Konut, İller Bankası, Kiptaş, Oyak İnşaat ile sektörün derneklerine üye firmalar destek veriyor. Faizlerin 0.98’e çekildiği kampanyada vatandaş yüzde 20 yerine yüzde 10 peşinatla konut sahibi olabilecek.